Neberte mě tak vážně!

Svět se dělí na dvě skupiny: Na ty, kteří chápou sarkasmus, a na idioty. Autorka tohoto blogu patří do první skupiny, očekává i takové čtenáře. Nyní už vlastně asi má jenom je; ostatní vtip neskutečně urazil a zmáčkli křížek. Pokud tak náhodou neučinili, doporučuji jim zůstat, tento článek je totiž určen především jim. Chci jeho prostřednictvím sdělit světu, že mě nemá brát tak vážně!Nejdůležitější je brát život s humorem. Vážnost? Na tu není čas!

Nejsem ,,v tom" sama

Vrátíme se v čase, na červen 2015, kdy jsme vystupovali na veřejnosti s avandgardněneofolklorním triem Lingvisté. Předvedli jsme několik speciálních písní. Základem naši práce byly lidovky, převáděli jsme je do mollových tónin a vymysleli speciální aranž, nějakou super předehru a tak. Byly to dokonale propracované kraviny. Oxymorón? Kde že. Propracovanost zřejmě pořádně ocení pouze lidi z oboru. Obyčejní lidi možná napadá: ,,Proboha. Takové pitomosti, a oni to předvádějí, jak by se jednalo o něco úžasného!"

A o to v našem vystoupení šlo. I když samozřejmě považujeme hudební obsah za naprosto dokonalý, důležitější bylo, jakým způsobem ho podáme. Tvářili jsme se, jako kdybychom hráli nejsložitější dílo vrcholného klasicismu. Mluvili jsme s naprostou vážností. Na skutečnost, že text mírně nablblé písně jsme složili ve škole a získali za něj jedničku, jsem upozornila s velkou hrdostí. Atd.

Reakce? Skvělé, líbili jsme se! Prý vtipné skladby a úžasný nadhled v interpretaci. Jo, byly reakce i na toto. Protože to není vůbec žádná samozřejmost - a už vůbec ne prý u mladých lidí. Odkážu vás na náš BZ, něco si poslechněte a udělejte si o nás obrázek. ;)Jsem chodící ironie. To vadí? 

Proč o koncertě píšu? Vystoupení perfektně vystihovalo náš humor, náš pohled na svět. Vystihovalo nás. Jistěže, každý jsme malinko jiný, ale mnoho máme společného: Rádoby inteligentní vtípky a odborné rozebírání nesmyslných či jednoduchých věcí, již zmiňovaný nadhled, velká nadsázka, zveličování, sarkastické poznámky. Zkrátka a dobře, jedna velká ironie, parodie, recese. Tím pádem musí být jedna velká ironie, parodie a recese také můj blog. To dá přece rozum!

Všem rýpalům z celého světa: Můj blog = odraz mne. Odmítám se zde přetvařovat. Chci, aby články byly přesně takové, jaké jsem já. Čím méně se držím zpátky, čím více nejapných žertů používám, tím jsem s článkem spokojenější. Komu se to nelíbí, má smůlu. V reálu bychom si vůbec nerozuměli. Nejpozději po pěti minutách by na mne byl naštvaný a já bych se rozčilovala, že vůbec nemá smysl pro humor.Člověk se nikdy nezavděčí úplně všem

Než jsem zveřejnila článek o svatbě, hodně jsem ho prošrktala a spoustu vět přepsala, protože jsme se bála, jak ho příjme veřejnost. V původním znění mohl vyznívat příliš kousavě - i když tam samozřejmě neměl být pochopen. V komentářích jsem se pak dozvěděla, že jsem si těmi úpravami uškodila.

Když píšu něco, od čeho čekám nepochopení, napíšu pod perex varování. Často se pak dozvím, že poznámkou zbytečně shazuji kouzlo celého článku. Když ji vynechám, opět se setkám s negativními reakcemi. Jak můžu něco takového napsat. Prý to uráží. Prý je to přehnané. Prý řeším neřešitelné věci. Atd.Komu se to nelíbí, ať si... víte co

Trochu mě štve, že mi lidi píšou takové nesmysly, místo aby prostě a jednoduše odešli. Na druhou stranu je to fajn. Neskutečně se při čtení jejich komentářů bavím! Autoři si dokonce zaslouží i malý obdiv. To proto, že v článku umí najít velkou spoustu věcí, které v něm vůbec nejsou.


S Lingvisty jsme mimo jiné předělali také písničku Ach synku, synku. Nahrávka na BZ se trochu liší od verze, která zazněla na koncertě. Píseň jsme ukončili slovy: Oral, oral, oral sem, oral, oral, oral tam. Samozřejmě jsme tím mysleli, že byl synek pilný a oral úplně všude.
,,Co když to někdo pochopí špatně?"
,,No tak to bude jeho problém! Kdyby nebyl zvrhlý, nic špatného by ho nenapadlo."

A tak to je i se mnou (a s mým blogem). Jestli vám připadá, že vás urážím nebo jsem nějaká vadná, problém není na mé straně, nýbrž na vaší. Mým úmyslem není se do vás ani ničeho navážet, nechci ze sebe či někoho jiného dělat blbce. To vy mě neumíte pochopit. Nedá se dělat nic jiného, než mávnout rukou a jít ode mne pryč.

Jednou jsem se od někoho dozvěděla, že je prý ironie zbraň nešťastných lidí. Onen člověk si o mne dělal starosti a nabízel mi pomoc. Koukala jsem na něj (teda na okýnko chatu) s otevřenou pusou. Nevím, kde na to přišel, ale byla to lež jako věž.Jsem svá a není nikoho, kvůli komu bych se (z)měnila! 
Kája


Kam dál:Četli jste všechny nejnovější články? 

Komentáře

 1. Ach jo, já třeba nechápu, proč pořád dostáváš odněkud hejty, vždyť tvoje články jsou super čtivé :) Já jsem pro ironii a když to někdo nechápe, jeho problém. V tvých článcích je ironie jasně poznat, nechápu, kde v tom někteří lidé hledají útok na někoho. Ty písničky jsou super :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, je to jejich problém. Zavřít můj blok a už sem nikdy nevkročit není těžká obrana. :D Já taky nikomu nenadávám za to, že píše o každém prdu svého dítěte, ukazuje, co si zrovna oblékl nebo se chlubí, co nakoupil. Jednoduše takové blogy nesleduju.

   Vymazat
 2. Ono hodně záleží, jaký má člověk humor. :) Znám řadu lidí, kterým nesedne můj humor a mají jiný. To prostě člověka nezměníš :-) A však znáš můj blog a mou srandu, takže víš :-)

  Je třeba fakt, že u Tebe jsem si musel hodně zvykat a sesumírovávat si. Ne proto, že bych neměl smysl pro humor, ale protože ho mám trošku jiný, než Ty. Ale řekl bych, že každý jsme takový, jak se cítíme nejlépe :) Takže to už beru jako Tvou součást.

  OdpovědětVymazat
 3. Mně se tvůj humor líbí, právě z toho důvodu tak rád čtu spoustu tvých článků. Taky nechápu proč pořád dostáváš od někoho hejty. Máš pravdu, komu se to nelíbí, ať táhne pryč!

  OdpovědětVymazat
 4. Stačí podívat se na Gaussovu křivku statistického rozložení inteligence v populaci a je jasno.
  Milan

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL