Nechte si to pro sebe!

Dovolte mi dnes jeden krátký hejt. Jsou to už dva roky, co jsem se ho chystala sepsat, ale při každém pokusu jsem se trochu zasekla, nikdy jsem článek nedotáhla do konce. Instagram mi však říká, že je téma pořád aktuální. Takže, miláčkové moji, tady to máte černé  modré na bílém: Nechte si to pro sebe! Ptáte se co? Přece lásku!

Je krásné, že někoho milujete a někdo miluje vás.
Dotyčnému to určitě říkejte, bude rád.
Ostatním to říkat nemusíte - my to pochopíme podle toho, že spolu trávíte hodně času, usmíváte se na sebe a třeba spolu bydlíte. Věřte, bohatě nám to stačí. Nebo alespoň mně!

Opravdu nepotřebuju na FB či Instagramu číst zamilované vzkazy. Ano, ono to pořád ještě existuje. Ještě pořád:


 • Lidi zveřejňují nevhodné fotky se svou drahou polovičkou.
  Obvykle se na nich k sobě lepí nebo se dokonce líbají. Uznávám, že takové fotky mohou být hezké, ale má to meze. Když jde o nějaké profi focení, proč ne. Na fotku, která má dokumentovat výlet, to však nepatří! (Nebo jako jo, patří. Pro své soukromé účely si takové fotky klidně foťte. Kamarádům se ale chlubte nějakou normální.)

 • Lidi píší připitomělé komentáře k fotkám se svou drahou polovičkou. Zveřejní nevhodnou fotku popisovanou výše a přidají k tomu něco ve stylu "můj nejlepší miláček, navždy tě budu milovat :-*", jen trochu ujetějším způsobem. Drahá polovička k tomu připíše: "anooo, i já tě miluju, jsi boží". A tak to pokračuje dál a dál. Jako kdyby si to nemohli říct! 

U prvního obrázku si řeknu: Jé, ti se mají!
U druhého obrázku si řeknu: Jé, ti jsou trapní! 

 • Lidi píší připitomělé komentáře k příspěvkům své drahé polovičky.
  Je úplně jedno, co drahá polovička zveřejní. Vždycky je to důvod ke komentářům, jak je autor úžasný, nejlepší, nejúžasnější a tak. Proč?!? Jaký to má význam? 


Nechápu, co k tomu ty lidi vede. Sahám si do svědomí, snažím si vzpomenout na nějaký svůj fail, ale nemůžu na nic přijít. Zdá se, že jsem to do takového extrému nikdy nenahnala. Ani ve čtrnácti. 

Co mi nejde do hlavy už vůbec je to, že se dotyční za to nestydí. Samozřejmě ne za lásku, ale za příspěvky. Jak můžou něco takového zveřejnit, aniž umřou studem? Já bych se cítila pěkně trapně, kdyby se mi z klávesnice dostalo něco takového. Jsem snad divná já? 

Abych své povídání završila, dodám ještě jednu libůstku. Kamarádi mi nevěřili, že takové věci zveřejňují naši vrstevníci (či osoby dokonce o něco starší). Argumentovala jsem dost odstrašujícím případem. Nedávno jsem na Instagramu zahlédla screen důvěrné konverzace. Byly to soukromé miláčkoidní zprávy... a my, všichni sledující jsme měli možnost do nich nahlédnout! Koho sis to nabalil? ptala jsem se v duchu kamaráda. Ach, to byla romanťyka


Já vím, někteří jsou zlatíčkovatí, svou drahou polovičku neoslovují křestním jménem, nýbrž nějakou ujetou přezdívkou, vyznávají si lásku od rána do večera a celkově se k sobě chovají tak nějak přeslazeně. Vím to, chápu to. Ale... měli by si to prostě nechat pro sebe! 


Souhlasíte? 


KájaKam dál:Aktuální články:Komentáře

 1. Tak tohle téma mi rozhodně není cizí!
  Jeden můj nejlepší kamarád, který furt strká na Facebook fotky, kde se svou holkou mucká nebo nebo ona, moje zeď doslova přeplněná těmito fotkami a komentáři, jak moc se milují a mucinkují a bůh ví co ještě. Už jednou jsem mu řekl, že mi to vadí, ale on nepřestal. Co si o tom myslet? Lidé jako já, kteří nemají lásku a nechtějí lásku, tak jim to samozřejmě pije krev. Místo toho, aby čuměli na fotky s kočičkami, pejsky a duhou, čumí na fotky těchto dvou mucinQujících se lidí. Takže ano, strašně mi to vadí a souhlasím.

  OdpovědětVymazat
 2. Celkem chápu, když se někdo chce svým vztahem pochlubit. Jistě k tomu má nějaký svůj důvod (třeba ho na základce šikanovali a tvrdili mu, že ho/ji nikdy nikdo nebude chtít). Nicméně i to se dá udělat tak, aby mi z toho nenaskakovala husina. Třeba tak, jak ukazuješ na ilustračním obrázku (ten první případ, samozřejmě). Nijak mi nevadí, když se někdo chlubí třeba výročím, pokud to napíše střízlivě a dodá k tomu decentní fotku. Sice to také vnímám jako velmi osobní věc, ale budiž. Ty zamilované vzkazy, "procítěné" komentáře s dvaceti hnusnými smajlíky a tak podobně, ty ale opravdu nechápu. Chtělo by to občas trochu soudnosti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, výročím ať se pochlubí, v rámci mezí je to i hezké. :) Ale čeho je moc...

   Vymazat
 3. Úplný souhlas, vzpomněla jsem si, jak jsme minulý týden šly s kamarádkou ze školy a na zastávce byli dva zaláskovaní puberťáci, co se oblizovali a ošahávali fakt všude možné, bylo jim tak patnáct. Třeba jsem konzerva, ale tohle podle mě na veřejnost nepatří. Obejmutí, krátka pusa, proč ne, oblizování a ošahávačka stylem "za chvíli na to vlítnem", fakt ne.Ale nedělají to jenom puberťáci, abych se jich zase zastala, i naši vrstevníci, jak píšeš :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Nedávno jsem tak viděla dokonce pár ve věku čtyřicet plus... O.o

   Vymazat
 4. Jo, tohle taky moc nemusím. Zrovna dneska jsem jela metrem, kde se k sobě nějaký pár neustále lísal a bez přestání si dávali hrozně hlasité a mlaskavé pusy. Pár lidí se za nimi i otáčelo, bylo to vážně nepříjemné. Tohle nikdy nepochopím, snad všechno jde dělat nějak vkusně a normálně. Pak si vzpomínám na jeden článek, kde přítel jedné blogerky, které blog občas čtu, popisoval dost intimní věci z jejich vztahu a postele. Článek později smazal a blog uzamknul, takže tipuju, že mu to někdo vyčetl. S přítelem máme za 3 roky líbající fotky všeho všudy dvě, ale já celkově nerada postuju někam fotky svých blízkých nebo citlivé věci. Ráda se dělím o zážitky nebo myšlenky, ale hodně si zakládám na soukromí a to i mezi známými, takže s tebou souhlasím.

  I am Lenka

  OdpovědětVymazat
 5. Nebo taky můžeme přestat hejtit ostatní a bude nám všem líp, žejo. Jasně, pubertální výlev na styl "mocinkymoc tě miluju, medvídku" nikdo neocení (a i já si pomyslím něco o inteligenci autora), ale třeba tvůj obrázek s tím, jak má vypadat fotka z výletu, mi nedává smysl. Naopak, ráda vidím, že jsou moji kamarádi šťastní a fotí se přirozeně, nestojí na fotce jako svatí na mostě. Pousměju se nad fotkou, která je očividně naštelovaná (protože kdo kdy vyfotil polibkové selfie tak, aby se na něj dalo koukat?), ale nerozčiluju se nad ní. Protože tím hejtěním bych ve výsledku zatěžovala hlavu jen sama sobě.
  A to říkám jako člověk, který nemá na sítích ani jednu párovou fotku.

  OdpovědětVymazat
 6. Nikdy jsem nechápal jak může někomu tohle vadit. Holt jsme v tomhle každý jiný a přemýšlím, proč ti tyhle projevy zamilovanosti vadí. Nějakou skrytou příčinu to mít bude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to ujeté. Stejně jako spousta dalších věcí, které se vyskytují na sociálních sítích.

   Vymazat
 7. Takové fotky na internet moc nedávám, ale když tim není zahlcena celá zeď, tak si nemyslím, že by to byl takový hrich. Bohužel tohle s námi dělá současná doba a už záleží jen na lidech, jestli s ní chtějí jít nebo nikoliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já neříkám, že je to hřích, ale je to ujeté a nechápu, co k tomu autory vede.

   Vymazat
 8. Pod toto sa podpisujem! A o to je to horšie, keď to robia relatívne normálni ľudia, ktorých mám rada..

  OdpovědětVymazat
 9. Vzkazy na zdi na FB! Třeba milion srdíček. Ach jo.

  OdpovědětVymazat
 10. Podlě mě si někteří lidi tu lásku musí dokazovat veřejně, aby si jí navzájem dokázali. Nevím, osobně nejsem příznivcem těchto příspěvků, ale musím říct, že na FB mě to míjí, na Instagramu už je to něco jiného... Ale také si myslím, že vyznání lásky patří do soukromé oblasti lidského života.

  OdpovědětVymazat
 11. Tak a tím souhlasím na intimnosti máte spoustu času v soukromí :-) povedené a dobře napsané, jestlipak si z toho někdo něco vezme :-D

  OdpovědětVymazat
 12. Víte jak se pozná, že je člověk srovnaný sám se sebou? Když přestane řešit, co dělají ostatní... Držím vám palce. :)

  OdpovědětVymazat
 13. Po skoro šesti letech manželství jsme rádi, když jsme občas na jedný fotce. :-D Jinak muckání a srdíčkování mi ani tak nevadí, ale jedna dávná spolužačka v počátečních dobách FB psala statusy, jak si právě užila sexík.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL