Zobrazeno

,,Ahoj, nešel bys o víkendu na kafe?" Zobrazeno. Víkend je tu, nikdo neodepisuje. Víkend končí, nikdo nepíše. To na mě ten člověk kašle? Nebo co jako...?

Skutečně po nikom nevyžaduju být stále online a odepisovat do pěti sekund. Můj názor se naprosto shoduje s názorem od Terky, chcete-li, přečtěte si její článek Právo (ne)komunikovat. Odepisujte až budete mít čas a bude se vám chtít a jestli na zprávu nemáte co říct, klidně se na to vykašlete úplně...což však neplatí v každé situaci!

Jako příklad uvedu komunikaci s jedním dobrým kamarádem z gymplu.

Začátkem července jsme měli domluvený sraz. Z důvodů, kterými vás nechci zatěžovat, z něho tehdy sešlo, domluvili jsme se ale, že to napravíme hned další týden a sejdeme se. Doma jsem se pak mrkla, jak budu pracovat a kamarádovi napsala, kdy přesně budu mít čas. Zobrazeno. Bez odezvy.

Přišlo pondělí, zdálo se mi, že sraz hoří, a psala jsem mu znovu. Zobrazil si to a nereagoval.

Na chvíli jsem to vzdala, byla jsem ale pevně rozhodnutá, že se s ním chci v létě sejít, a tak jsem po nějakém týdnu či dvou napsala znovu. Zobrazeno. Nic víc.

Měsíc se nic nedělo, došla mi trpělivost: ,,Já si to začnu brát osobně!" On si to jen zobrazil a nadále se choval jako vzácný plyn.

Usoudila jsem, že už pro onoho kamaráda už nic moc neznamenám a pokusy o sraz jsem vzdala. Napsala jsem mu až v listopadu. Padla na mne divná nálada a ozvala se několika lidem, se kterými kontakt vázl.Dozvěděla jsem se, že se má tento kamarád dobře, je rád, že jsem se ozvala a že příští víkend bude v našem kraji, čili by byla možná nějaká ta čajovna. Jaká smůla, že zrovna ten víkend jsem jela do Prahy, tedy tam, odkud kamarád přijel. Další týden jsem jela znovu, už to tak se mnou bývá. Jeden den mi vyšel volný, a tak jsem neváhala a psala onomu kamarádovi, zda by někam nezašel.

Reakce? Zobrazeno.

Tímto článkem bych chtěla vykřiknout, že mě neskutečně štve, když se s někým snažím na něčem domluvit, něco řeším nebo potřebuju nutně vědět a on si to jen a pouze zobrazí. Vždyť zpráva, že nemáte čas, by vás určitě nezabila!

Takže tak.Článek jsem chtěla zveřejnit už v létě, když bylo TT Zobrazeno, ale nějak se mi to nepodařilo.KájaLíbil se ti článek? Soucítíš se mnou? Dej mi pět hvězdiček na blog.cz!

Komentáře