Mořský svět a jiné pražákoviny

,,Ona je furt v Praze", říkají si kamarádi, kolegyně, vedoucí i čtenáři blogu. Mně samotné to tak vůbec nepřijde. Vždyť jsem tam teď byla po šesti týdnech! Abych netrpěla nedostatkem velkoměsta, jela jsem rovnou dva víkendy za sebou. V tomto článku bych se s vámi chtěla podělit o nějaké ty zážitky a fotky. :)


Oba víkendy byly ve znamení jara. Nádherná modrá obloha, po mráčku ani památky, teplo a spousta květů. Jelikož je muž stejného založení jako já, což znamená, že ho takové počasí láká ven, doma jsem se moc nezdržovali a raději pořádně chodili. 

Neseděli jsme doma ani v metru - vozili jsme se jen kousek. V případě návštěvy restaurace z toho byla hodinová procházka. Orientační smysl mi celkem slouží, bohužel zatím znám Prahu víc jako turista, než její obyvatel, proto jsme se museli procpávat mezi nekonečnými davy na Staroměstském náměstí a v jeho okolí. Jsem ráda, že se mi alespoň podařilo trefit jiný most než Karlův. Vzhledem k tomu, co jsem na něm viděla, by už vůbec nebylo nutné chodit na nějaký oběd - pravděpodobně bych zoufalstvím skočila do Vltavy.

A ne že by tou dobou nebylo počasí skoro na koupání...


Poflakovali jsme se venku i jen tak, bez účelu někam dojít. Užívali jsme si, jak kolem všechno kvete a pučí. Praha je v tomto proti Frýdku trošku napřed. 
Můj muž je odborník na slevomat. Podezírám ho, že nám na něm jednoho dne pořídí i dům. Díky tomu jsme se podívali do Mořského světa na holešovickém výstavišti. Moji milí, jestli o něm náhodou uvažujete, ani náhodou neplaťte plný vstup, ale pohlídejte si slevomat. Objevuje se tam docela často a je mnohem levnější. 

Fotek jsem si odnesla hodně, většinou však byly rozmazané. Zkuste zaostřit na něco, co se pořád pohybuje! U žraloků to bylo úplně nemožné, jsou moc rychlí. Na všech fotkách vystupují jen jako šedá skvrna někde na kraji. 

Muž jakožto odborník na slevomaty kupuje i všelijaké kávičky s dortíčky. Je pak radost do Prahy jezdit! Poslední kafíčko jsem si vyfotila, bylo v dokonalém kelímku (obsah stal taky za to). Fotka se mi líbí tolik, že se s vámi o ni podělím.  A tak si žiju. Už se těším na konec měsíce, až zase pojedu do hlavního města. Je to divné. Dřív jsem tam vůbec nechtěla... 


Kája


Komentáře

 1. Koukám, že po Praze chodíme stejné trasy. Momentálně jsem tam taky dost. Jednu dobu jsem tam jezdil chytat pokémony, takže jsem se držel kolem Kampy, Národní divadla po Václavák. V Holešovicích jsem teď jako doma. Jezdím tam do tattoo studia na piercingy.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný výlet. :) Musím někdy taky vyrazit do rozkvetlé jarní Prahy. Ještě se mi to nepodařilo. Byla jsem tam v zimě, když byla kalamita, v létě v hrozném horku a když jsme minule chtěli vyrazit v dubnu (právě někdy v podobný datum jako je dnes), tak sice už nebyl sníh, ale ještě byla dost zima a nic nekvetlo, takže smůla. :D

  Jinak taky poslední dobou furt slídím na slevových portálech, dá se tam nakoupit fakt výhodně, hlavně tyhle zážitky. :)  blog Days of Daysy
  Agregátor blogů - zviditelni svůj blog

  OdpovědětVymazat
 3. Já do Prahy dřív jezdila jen výjimečně a teď? Teď už tu bydlím necelé dva roky a miluji to.... vyzkoušela jsem si bydlet na kraji, v centru a vím, co mi vyhovuje, co chci a Praha je prostě moje budoucnost :)

  Turistické památky tu ráda nemám, je tam milion turistů, ale třeba dám časem dohromady článek s tipy na místa, která miluji a nehemží se turisty :)

  V podmořském světě jsme také byli, už to busou alespoň tři roky, pač to jsme tu ještě ani nebydleli a líbilo se mi tam, také jsem vstup kupovala na slevomatu :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem rodilá Pražanda a moc mě baví, číst jak se jiným Praha libí a kam chodí rádi...jsem svým způsobem pyšná.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyz jsem byla na gymplu, tak jsem take do Prahy jezdila rada a vedela, ze tam budu bydlet. Mam rada velka mesta apod. Ale pak jsem se tam prestehovala a Prahu ted vnimam jako mesto, ktere se mi mnohdy vubec nelibi a ma divnou atmosferu, a stale nevim, zda se do ni chci vratit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen tak bych do ní nešla. Co by ale člověk neudělal pro muže! I tak se ale těším, až z ní za pár let utečeme... :D

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL