10. výročí blogu, stěhování sem a tam

Přijde mi to jako včera, co jsem si založila blog. Ve skutečnosti tomu včera bylo už deset let. Zní to skoro neuvěřitelně. Bloguju bez přestávky a bez změny identity. Jenom ta adresa mi bohužel nevydržela. Poslední rok jsem se dvakrát stěhovala. Proč? Dočtete se v článku.
Dlouho jsem přemýšlela, jak jubileum oslavím. Na jaře jsem si pohrávala s myšlenkou uspořádat nějakou soutěž. Měla jsem přesně naplánované organizační záležitosti: co by bylo vaším úkolem, kolik byste měli času, jak by byla soutěž vyhodnocena... V závěru jsem ovšem narazila: Co by bylo výhrou? A kde ji sehnat? Musela jsem soutěž vypustit.

Až do srpna jsem pak litovala, že oslavy odbydu suchou informací na Facebooku. A pak to přišlo nějak samo. Koupila jsem si doménu. Podruhé za tento rok jsem měnila adresu. Předtím jsem devět let byla na jedné.

Co mě nutilo k první změně adresy, zřejmě víte. Byla jsem na blog.cz, se kterým to jde víc a víc z kopce. Nebyla jsem ani zdaleka první bloger, který utekl. Na blog.cz mě držel především Autorský klub, ze kterého jsem byla začátkem roku vyřazena, protože údajně píšu moc často a články nejsou zajímavé. Chtěla jsem se přestěhovat postupně. Všechno doladit. Promyslet si adresu. Cenzura mi bohužel zablokovala starý blog. Stěhování chtě nechtě proběhlo rychle. Čtenáři si mě našli. (Nebo jsem se jim nenápadně vecpala...) No co, kajajaja je moje značka, uklidňovala jsem se, když mi došlo, že s adresou už nic moc neudělám.

I tak mě časem začala štvát. Vždyť byla o ,,spot" delší, než původní! Litovala jsem ukvapeného rozhodnutí. Zároveň jsem tajně toužila po vlastní doméně. Jak by bylo krásné mít v adrese jenom cz! Až do letošního roku jsem se více méně pohybovala jen v komunitě blog.cz. Domnívala jsem se, že vlastnictví domény je neskutečně drahá záležitost! Přestěhováním na blogger jsem však poznala spoustu nových blogerů včetně těch, co blogují ,,na vlastním". Asi to tak drahé nebude, usoudila jsem.

Říkala jsem si to dlouho. Pak mě jednoho teplého letního dne napadlo prozkoumat, kolik to teda přesně dělá. Byla jsem mile překvapena. Ač jsem to ještě nebyla ochotna přiznat, bylo jasné, že si doménu koupím.

Jiného teplého letního dne jsem se k tomu z ničeho nic rozhodla. Zažádala jsem si o kajinblog.cz, vyplnila všelijaké potřebné údaje a zaplatila. Už nebylo úniku. Trochu se divím, že jsem to udělala tak rychle. Daleko podobnější by mi bylo několika měsíční rozhodování. (Možná by se nakonec stalo, že by mi tu adresu někdo ukradl!)

A bylo jasno: Budu se znovu stěhovat! Tentokrát je to ještě nenápadnější změna než poprvé. Ani stěhování z blog.cz na blogger jsem nebrala tak vážně, nepředcházela mu žádná odmlka, novou adresou jsem se nikomu netajila. Nyní se změnila jenom adresa. Zůstávám na bloggeru, jsem na něm zvyklá a spokojená. Design se téměř nezměnil. Články jsou ve svém původním znění, jsou pod nimi všechny komentáře.

Ujišťuji vás, že je to poslední stěhování. Minimálně na dalších deset let dopředu. Těžko bych mohla najít lepší adresu. Kájin blog mám v názvu téměř od začátku (prvních pár měsíců to byl Kájinčin blog, čili v podstatě to samé).

Nová adresa bez zbytečného blog(spot) se mi moc líbí! Teď už jen dořešit, aby fungovala i bez www... Jo a získat nějaké čtenáře. Být slavná. A tak... A co vy a blogování? Jak dlouho závislačite? Jste pořád na jedné adrese, nebo jste stěhovaví? 
Kája
Kam dál: Četli jste všechny nejnovější články?

Komentáře

 1. Moje poslední stěhování z vysvobozena.blog.cz na utajena.wordpress.com bylo vlastně jenom zakrývání touhy po doméně - rok a půl jsem psala články o tom, jak vlastní web nepotřebuju, a jak mě neštve, že na Wordpressu už nemůžu mít adresu "Vysvobozená" , protože jsem ji po předposledním přesunu z Wordpressu na Blog.cz smazala, a na Wordpressu nejde založit smazaný název účtu po druhé, protože se to kdesi ukládá :) .

  Asi po roce a půl mi bylo jasné, kudy to směřuje, a v listopadu 2016 jsem si koupila web .... V podstatě byla hlavním důvodem Nova a fakt, jak rychlým tempem se Nově její projekty "rozkládají" zevnitř. Došlo mi, že chci něco, co mi vydrží jak dlouho budu chtít já. Tak to skončilo jak to skončilo :) . Já jsem se za svoji blogovací dráhu stěhovala asi sedmkrát, možná víc, tak vím, o čem píšu :) .

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné výročí gratuluji.
  Já bloguji již 2,5 roku na jedné adrese a musím se pochválit, protože jsem to zatím nevzdala i když jsem již chtěla a několikrát.
  Jinak ti přeji ať se ti daří v práci a také blogu přeji ať je stále takový jaký je.

  Majdalenka
  https://odzacatku.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Taky ti přeju dlouhé a úspěšné blogování. :)

   Vymazat
 3. Už jsem vystřídal několik blogu, ale tak nějak mě to chytlo před třemi lety, kdy jsem si našel témata, o kterých pravidelně píší. Dnes už bych si bez něj život nedokázal představit a asi bych nenarazil ani na tebe.
  K třetím blogovacím narozeninám jsem si pořídil doménu, která má pro mě a možná potencionálního návštěvníka smysl – hlavně je jednoduchá a snadno zapamatovatelná, tedy memisto.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ani já bych bez blogu asi nemohla existovat... :D

   Vymazat
 4. 10 let je dost, gratuluju a ať tě to baví i nadále :)

  Já bloguju o dva roky déle, na vlastním hostingu s vlastní doménou to letos bude 7 let a nemůžu si to vynachválit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já snad ani déle blogovat nemůžu... :D

   Vymazat
  2. To je pravda, pamatuju si, že když jsem poprvé četla od tebe článek, bylo ti nějak 12 nebo čerstvě 13 ;-)

   Vymazat
  3. Jéé, taková pamětnice. :)

   Vymazat
 5. To je super, taky bloguju stejně dlouho, možná i o rok víc a je to už součást mého života, takže vím, jaké to je. :) Tak mnoho dalších let přeju! :)


  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 6. Myslím, že nemá cenu ti psát o mém neustálem stěhování. Dobře víš, jak to je. :D Lítám sem a tam a nedokážu se někde trvale usadit. Modlím se, aby mi můj současný blog vydržel alespoň dva roky. Ten předchozí vydržel rok. :D

  Pokud jde o vlastní doménu, napadlo mě, že bych si ji také koupil. Ale až za dva roky. Důvody netřeba udávat. Pravda však je, že nevím, jak to chodí. Kolik se za to platí? Kam zajít, abych si mohl koupit doménu? Lze předpokládat, že já jakožto "ajťák" to budu vědět. Bohužel nevím. Asi jsem zaspal dobu. :(

  Jak jistě víš, držím ti s tímto blogem palce. Doufám, že nikam neodletíš nebo tě to nepřestane bavit. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu ti držet palce, ať tam vydržíš co nejdéle. :) Už jsi přece velký kluk, mohl by ses trochu usadit... ;) :D A děkuji.

   Vymazat
  2. Velký kluk. :D Když vím, co mě všechno čeká, raději bych se vrátil zpátky do dob, kdy jsem byl malej. :D

   Vymazat
 7. gratuluji k 10 výročí. Já na internet píši už velmi dlouho vlastní stránky a vlastní doménu mám již opravdu řadu let. Můj první web jsem na internet nahrál již v roce 2002 dokonce jsem o tom nedávno psal nostalgický článek vlastní první doménu jsem koupil nějak po té a od té doby ji mám. Je to moje srdcovka a defakto na ní pořád běží i stará verze webu :-) nechávám ji tam jen tak nic mě to nestojí.

  Přeji ti tedy mnoho dalších let a spoustu spokojených čtenářu Ijacek.007

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, webzdarma, s tím jsem si hrála, když jsem koketovala s HTML. :D
   Tady toto je můj projekt do školy: http://bisonek.xf.cz Všichni to dělali přes nějaký editor, já jsem si všechno napsala v poznámkovém bloku. Byla jsem na sebe moc pyšná! :D
   Děkuji ti za přání a gratulaci. :)

   Vymazat
 8. Já bloguji 9 let a jsem stále na stejné adrese, kterou zatím nehodlám měnit. Co já, už jsem starší seniorka, ale ty jsi mladá, tak proč nezkusit něco jiného a nového.

  OdpovědětVymazat
 9. s velkýma přestávkama bloguju též devět let :-)
  A jsem stěhovavá, začínala jsem na blogu, přešla na blogspot a poté na wordpress. Z toho jsem utekla na blogspot, abych se poslušně zase na ten wordpress vrátila :-)
  O vlastní doméně jsem také snila, ale s mou četností psaní jsem usoudila, že to ani nemá smysl.

  Moc moc držím pěsti do dalších minimálně 10 let :-)
  Lu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba tě to jednou popadne, budeš psát často a vlastní doména se vyplatí. ;)
   Děkuji za přání. :)

   Vymazat
 10. Můj blog měl asi 14 dní zpět osmé narozeniny, četla jsem některé své staré články a dost se zděsila. O stěhování přemýšlím už dlouho, na blog.cz je mrtvo. Z AK mě taky vyhodili (za neaktivitu :-D netušila jsem že tě vyhodili za přehnanou aktivitu :-D ) nic mě tam nedrží, ale nějak mám strach, že když někde začnu od nuly, nebudu už psát vůbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Staré články jsou náhodou vždycky zajímavé počteníčko. :) Ráda se k nim vracím, ale doufám, že to ostatní nedělají... :D
   No, dá se to. A to si myslím, že nějaké dva tři články týdně není nic moc extra...
   Držím palce v případném stěhování.

   Vymazat
 11. Také bloguji šíleně dlouho, možná ještě o trošku víc jak ty.. ale vystřídala jsem blogy, identity, servery,... vlastní doménu jsem chvilku měla na starém blogu, ale přišlo mi to nakonec zbytečné, že s novým blogem jsem už zůstala na blogspotu, byt je tam tak dlouhá přípona :D:)

  OdpovědětVymazat
 12. Moc gratuluji k 10. výročí! To je číslo :-)
  Přeji, ať tu ještě aspoň dalších 10 let jsi :D
  Já bloguji od jara roku 2013 :). Stále na stejné adrese.
  OK, už jsem si tvou adresu přepsala :)
  Můžu se zeptat, kolik stojí vlastní doména?

  OdpovědětVymazat
 13. Já bloguji už od 10 let, ale s tím, že jsem měla tak 5 let teď dlouhou pauzu. Obdivuji tě, že bloguješ prakticky neustále :) Vlastní doména je super, určitě to vypadá lépe bez toho blogspot na konci :D jen škoda, že se ti nepřevedli pravidelní čtenáři, mně totiž zůstali normálně :/

  LADY LENNA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Původní blog jsem totiž nechala, tento funguje přes nový. :)
   A nijak mi to nevadí... :)

   Vymazat
 14. Na blog.cz jsem skončila už dávno. Celou tu dobu jsem nepsala. Teprve nedávno jsem se rozhodla zaplatit si vlastní doménu moonenc.cz. Takže ještě stále dolaďuji. :D
  Jsem ráda, že jsi Kájin blog nechala 'Kájiným blogem'. A přeji dalších a dalších deset let za sebou navíc!

  OdpovědětVymazat
 15. Po deseti nepřerušených letech na jedné adrese jsem taky z blog.cz vypadla. Teda můj blog tam pořád žije a komentuju přihlášená, sem tam něco přidám jen tam, ale šla jsem na blogspot. Je to prostě lepší. O možnosti vlastní domény a faktu, že není drahá, vím, ale zatím nepotřebuju. Kdyby někdy v budoucnu, je to výrazně jednodušší než přesun z blogu.cz, takže to se dá. Je to rozhodně správné rozhodnutí a docela zírám na ten současný exodus :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL