Zjištěte o mně víc aneb The liebster award

Blogerka Lucy mě nominovala do The liebster award 2017. Chcete se o mně dozvědět něco, co možná ještě netušíte? Pak jste na správné adrese. Mým úkolem totiž je odpovědět na deset otázek od Lucy. Dále musím napsat dalších deset otázek a vyzvat několik blogerů, aby na ně odpověděli.
Otázky mě na první pohled vyděsily, protože byly psány anglicky. Článek jsem odkládala, protože se mi vůbec nechtělo do překladu. Nakonec jsem ho s laskavým svolením sprostě obšlehla od Vysvobozené. Děkuji!
Moje odpovědi


Čeho se bojíš?

Zvracení. Největší strašák. Pak doktorů. Což je dost zvláštní - bojím se o své zdraví, ale nechci chodit k lékařům. Mám totiž hrozný strach, že se dozvím něco hrozného, jako před třemi roky, když jsem si šla pro nějaký účinnější lék na kašel a dostala jsem antibiotika, protože mi začínal zápal plic, aniž bych něco tušila. (Ne že by to byla taková hrůza. Krabička antibiotik vše vyřešila. Ale pro mě je hrozná informace skoro všechno...)

Další věc, které se bojím, jsou dálnice, rychlostní silnice a vůbec všechny cesty, na kterých jezdí moc aut. Nedovedete si představit, jak jsem trpěla na D1, když jsem se stěhovala do Prahy!

Nejhorší jsou cesty ve tmě.Co se ti líbí víc, vychod slunce, nebo jeho západ?

Východ. Je optimističtější, den teprve začíná.Žila jsi někdy v jiné zemi? Kde?

No jasně, jsem z pomezí Moravy a Slezska a teď žiji v Praze. To jsou různé země!Věříš v pravou lásku? Napiš důvod. 

To se v průběhu života dost mění, záleží na aktuálních zkušenostech. Momentálně v ni věřím a jsem přesvědčena, že ji zažívám. Před rokem bych ale tvrdila, že nic takového neexistuje.

Každopádně určitě není jednoduché takovou lásku najít...Podíváš se raději na film, nebo si přečteš knížku?

Jednoznačně vítězí knížka. Kdo mě zná, moc dobře ví, že žádné filmy neznám. Někdy je to trochu protivné. Okolí si vzpomene na nějakou hlášku, smíchy se popadá za břicho a já vůbec netuším, o co jde. Často se také stává, že neznám nějakého herce a ostatní se mi ho snaží připomenout tím, co hrál. Samozřejmě mi to nepomůže.

Dívat se na filmy (nebo i seriály) považuji za ztrátu času. Vůbec mě to nebaví! Nekoná se při tom žádná činnost, jen se tupě zírá. Když mě někdo donutí na film koukat, sleduji hodinky a modlím se, aby to brzo skončilo. 

Za to knížky, ty jsou skvělé společnice!Který název filmu by vystihl tvůj život? 

Vzhledem k tomu, co jsem povídala v předchozí otázce, mě jako první napadlo, že vůbec nemůžu odpovědět. Nakonec jsem přece jenom něco vymyslela: Mrazík! Úžasná Nastěnka v něm vůbec nebyla doceněná... a tak si od mala často připadám! 
Proč jsi začala blogovat? 

O tom jsem podrobně psala v článku Jak krtek ke kalhotkám přišel. Zpočátku jsem neměla s blogem velké plány. Chtěla jsem ho mít proto, že jsem ho viděla u ostatních a protože mi připadalo ,,husté" mít svůj ,,internet"Jaká je tvoje vysněná destinace? 

Chtěla bych se podívat do Finska. Příští rok se mi to snad povede. Poslední dobou se mi cestovatelská přání docela daří naplňovat. Už jsem byla ve vysněném Švýcarsku a dokonce dvakrát jsem pochodovala po Alpách. 

Dále bych se chtěla mrknout do Asie, je mi asi poměrně jedno kam. Vzhledem k přítelově japonofilii vyhraje zřejmě Japonsko. Já chci především poznat asijskou kulturu a hlavně dát si čaj tam, kde se pěstuje. 

A také chci na Karlštejn, na Říp a do Krkonoš... :)Jaký je tvůj životní cíl? 

Spokojený život ve srubu v Beskydech plném zvířat, s krbem, čajovnou a obrovskou knihovnou. Být uznávána jako vynikající učitelka, výborná spisovatelka, koncertní mistryně atd., zaběhnout Hornickou desítku pod padesát minut...  Aha, to je dohromady asi trošku nereálné, že? Jenomže taková já už prostě jsem. Už od školky musím sbírat úspěchy hlava nehlava.  (A přijde mi to málo, jak jste se mohli dozvědět výše..Co je první věc na tvém “Seznamu věcí, které chceš udělat, než zemřeš” ?


Na to nedokážu odpovědět seriózně. Takové téma mi vůbec nesedí. Takže... 

Po návratu z první dovolené jsem řekla: ,,Pila jsem kávu v Itálii. Teď už jenom dát si čaj v Číně a můžu umřít." 
Nominace

Nominuji: Barboru, Veroniku a Petru a Terku

Otázky

Hodně, hodně, hodně těžký úkol! 
 1. Proč by lidi měli navštěvovat zrovna tvůj blog? 
 2. Je lepší bydlet ve městě nebo na vesnici? 
 3. Čaj nebo káva? 
 4. Povyprávěj nějakou veselou historku z dětství. 
 5. Čím jsi chtěla být, když ti bylo cca 10 let a jak se (ne)podobá tvému současnému zaměření?
 6. Volíš aktivní nebo raději línou dovolenou? 
 7. Jak jsi na tom s cizími jazyky? 
 8. Jak moc je podle tebe důležitá znalost (české) gramatiky? 
 9. Jsi spíš perfekcionista, nebo je ti všechno jedno? 
 10. Co považuješ za svůj největší životní úspěch? 

(Jestli vás zajímá, jak bych na takové otázky odpověděla já, proklikejte si blog. Mohla bych tomu ale klidně věnovat samostatný článek - v případě zájmu pište.) 
KájaKomentáře

 1. Nemáš zač Kájo - a děkuju za odkaz :) .

  OdpovědětVymazat
 2. S tím zvracením ti celkem rozumím, taky to nemám ráda. A myslím, že uznávaná učitelka už jsi, děti tě mají rády :)

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Nemáš vůbec zač. Oblibené blogery vždycky rada podpořím. :)

   Vymazat
 4. Ještě jednou děkuju za nominaci a - fíha, konečně někdo, kdo to má s filmy stejně! To je furt: "Hrál tam Karel Vomáčka, víš, ten, co hrál v Dvě kočky nestačí. Nó, přece ten, jak měl v Kočičí vzpouře blond vlasy. Fakt se nechytáš?" :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač. Jak už píšu výše - ráda podpořím oblíbené blogery. :)
   Super, víten v mém klubu. :D Setkala jsem se s názorem, že bych se na filmy a seriály měla dívat, abych si pak měla s ostatnimi o čem povídat. 😁😁😁

   Vymazat
 5. Káji, děkuji za nominaci. Mé odpovědi na své otázky najdeš na mém webu: http://endlessinspirations.cz/liebster-award-2017-objev-nove-blogy/. Bylo pro mě překvapením, že taky píšeš. :-) Tak ať se daří a máš čím dál tím víc spokojených čtenářů.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL