Slasti a strasti učitelského povolání, vánoční atmosféra....

Nevím, kam utekl listopad. Zmizel tak rychle, že jsem jeho přítomnost skoro ani nepostřehla. Vlastně to všechno proběhlo v takovém tempu, že vám to říkám až v půlce prosince. Ten prosím pěkně taky pěkně letí. Dlouho jsem vám nevyprávěla, jak se mám a jak se daří v práci. Slíbila jsem povídání o svíčkárně a vánočních koncertech. Pohodlně se usaďte, článek je tady.
Z pracovního hlediska

Těším se na prázdniny, těším se na prázdniny, nemůžu se dočkat prázdnin! Jsem z posledního měsíce úplně vyčerpaná.

Přebrat třídu, kterou z ničeho nic opustila učitelka, není žádná sranda. Prala jsem se s tím celý listopad a peru se s tím vlastně ještě teď. Problémy tady nechci příliš rozebírat, něco mi říká, že se to nehodí, ale úplně mlčet nedokážu.

Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela to, co už dávno znám z vyprávění: S rodiči jsou stokrát větší potíže než s dětmi. Samozřejmě to neplatí u všech, po světě chodí i rozumní rodiče. Troufám si říct, že jich je dokonce více. Bohužel zůstávají v pozadí za rodiči, kteří tahají z dětí všemožné informace o učitelích, všechno překrucují a pak dělají potíže. Stálo mě to hektolitry slz, bezesnou noc a bolavou hlavu.

Vedení školy díky bohu vědělo, s čím se setkalo. Dostalo se mi velké podpory a pomoci od ředitelky. Ani si nedokážete představit, jak se mi hodinovém rozhovoru s ní ulevilo! Potíže se zmírnily, částečně vyřešily a věřím, že nebude trvat dlouho a zmizí úplně. Minulý týden už jsem zase chodila do práce s chutí a užívala jsem si své vysněné povolání.

Ono je totiž vážně fajn.

Od třeťáků jsem se dozvěděla, že mě mají rádi a že mě chtějí mít i příští rok. <3
A moji druháci? Ti se skoro perou, kdo se mnou půjde na tělocvik za ruku a kdo si vedle mne sedne na obědě.

Nejkrásnější je ale pro mne to, že mne berou jako ,,zdroj moudrosti" (tak učitele charakterizuje studijní opora pro předmět Primární pedagogika 1). Ptají se mě na všechno možné a chtějí po mne rady do života. O jednu otázku se s vámi podělím. Jméno holčičky jsem změnila.

,,Paní učitelko, co se stane, když holka miluje kluka, ale on ji ne?"
,,Tak to má ta holka smůlu. Musí to nějak vydržet a najít si někoho jiného."
,,Aha... Takže nemusím Verču milovat?"
Už jsem se tady ptala několikrát, ale: Znáte lepší práci, než tu s dětmi? Já ne!
Jestli ještě nejste přesvědčení, čtěte dál.Vánoční atmosféra? Vánoční atmosféra! 

Někteří už možná z facebooku víte, že jsme byli na školním výletě ve svíčkárně. Bylo to naprosto perfektní! Sotva jsme si odložili, už u nás byly svíčkové paní a ptaly se, kolik paní učitelek chce kafe. Okamžitě jsem si jedno poručila a radovala se, jak tam jsou milí. To ale nebylo všechno!

Děti se rozdělily na dvě skupiny a šly vyrábět. Moje třída si šla jako první odsypat koupelovou sůl. Obrovské bedny soli různých barev a vůní mě fascinovaly, měla jsem sto chutí se v nich pohrabat. A víte, co, paní řekla, jakmile dětem dovysvětlovala, jak mají postupovat? ,,Paní učitelky, pojďte si taky pro pytlíčky!" Nedokážete si představit, jakou mi to udělalo radost! A přitom taková blbost...

Dále jsme si obarvili svíčky a vykrojili mýdla. Na závěr jsme si mohli něco koupit. Žádná hotová svíčka se mi nelíbila, a tak jsem si pořídila další bílé a obarvila si je. Aspoň mám něco pro babičky.

Ve škole jsem absolvovala dvě besídky. Na jedné jsem hrála na housle, na druhé zpívala. Měla jsem dost sól, jednu písničku jsem zpívala komplet sama. Protože víte, že se na pódiu cítím jako doma, je vám jasné, že i z tohoto jsem měla hroznou radost.

Další peckou poslední doby byly dva vánoční koncerty s orchestrem.

A abych dokončila ty Vánoce - byla jsem na vánočním jarmarku ve Frýdku, na trzích v Olomouci a v Praze, proplula jsem se na Vltavě, napekla jsem cukroví.... a byla v Drážďanech. O tom si ale povíme někdy jindy.

Momentálně se mám prostě skvěle! 
Kam dřív skočit? 

Přičtěte k výše zmíněnému dva zkouškové dny... Ano, nevěděla jsem, kam dřív skočit! Ano, proto jsem tak dlouho nenapsala článek.

Tento týden bude také trochu hektičtější, ale už to asi bude o něco lepší. Uvidíme!Jak se máte vy?


KájaČetli jste všechny nejnovější články?Komentáře

 1. Já se mám náročně, furt někde lítám :(, jinak, trhy v Olmíku byly fajn, I v Praze. Ještě pár dní vydrž a budou prázdniny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám na ně tolik plánů... :D A budu se muset i učit!
   Ale aspoň nebude práce, no.

   Vymazat
 2. Čtu každý článek, ale přiznávám se, že jsem líná je většinou komentovat a když, tak hodně stručně... O:-)

  v nové práci jsem měla taky jeden problém, ale naštěstí nebyl nijak moc velký, u tebe to bylo asi něco mnohem horšího... ale poprvé jsem pocítila podporu šéfky a její důvěru ve mě... je to celkem smutné, protože je todle moje třetí zaměstnání (a i když se to možná nezdá, protože jsem letos stihla vystřídat tři různé zaměstnavatele, tak práci nestřídám jak ponožky :D)...

  a máš pravdu, že ten čas šíleně utíká... mám pocit, že nic nestíhám... pečení cukroví, vánoční trhy?:D ha, možná příští rok :-/ :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já chci komentující návštěvníky! :D Ale i tak mě to těší. :)
   No jo, měla jsem to těžké. Kdybych opravdu něco provedla, mohla bych se aspoň cítit provinile, ale takto... :-/ No, jsem ráda, že už je to pryč. Bude jenom lépe. :)
   Tak já jsem cukroví stihla, trhy taky... ale je to jako každý rok na úkor spánku.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL