Vánoce na sněhu

Miláčkové moji, přeji vám krásné a klidné Vánoce. Užijte si je na maximum, ať děláte cokoliv - i když se cpete u pohádek, nebo jste aktivní jako já. Chcete vědět, jak jsem je zatím slavila? Tak čtěte. Rozhodně nelenoším.


Co jsem dělala do 17. prosince víte z posledních článků (Strasti a slasti učitelského povolání a Hallo aus Dresden). Pardon, vy to vlastně nevíte, protože jste ty články nějak zapomněli číst - tímto vás vyzývám, abyste se k nim vrátili. Vždyť by to byla škoda, když už jsem je vydala, mají být čteny. :) 

Ve středu mě vzal muž na Vypsanou fixu. Ze začátku se mi tam moc nelíbilo. Fixu neposlouchám a narvaný sál už dávno není pro mne. Mnohem raději mám komorní scénu, kde mám kontakt s kapelou a na parketu mám dost místa pro pořádné tancování. Z hloupého hopsání a mávání rukou jsem už vyrostla. Vadilo mi, že do mě pořád někdo strká, a tak jsem utekla na balkón. Tam to bylo fajn. Chvíli jsem se jen tak dívala, pak jsem se připojila k trsající skupince. Bylo nás tam kolem deseti, měli jsme prostor, bylo to moc fajn, takže nakonec jsem si koncert užila. 

Ve čtvrtek jsme s mužem udělali vánoční úklid. Nijak jsme to nepřeháněli, proč se namáhat, když jsme se stejně chystali odjet. Jen jsme chtěli, aby to u nás nevypadalo jak u prasátek. Abychom to měli hezké, až budeme spolu slavit Vánoce. K tomu došlo v pátek. Nepředbíhejme ovšem, předtím jsme měli vánoční posezení ve škole.


Poskládala jsem lavice k sobě, aby nám vznikl obrovský stůl. Tam jsme s dětmi naskládali hromadu cukroví. Maminky jim toho nabalily až až. Začali jsme zpěvem koled, pokračovali jídlem. Když se k nám přidala i paní asistentka, vrhli jsme se na rozbalování dárků. Ukázalo se, že mě děti přece jen občas poslouchají a že mají moc hodné rodiče. Vedle pár drobností jsem dostala pět plechovek čajů. Mňam!

I já jsem dala dětem dárky. Každému jsem vyrobila přáníčko a nakoupila jsem hrnky. ,,Cože, to tě muselo stát moc peněz!" děsili se všichni. Nikoliv! Za prvé je dětí jenom devět a za druhé jsem nakupovala v Pepcu. :) Dala jsem blbých devatenáct korun za hrníček. Kdybych kupovala čokoládové podkovy, jak jsem původně měla v plánu, vyšlo by mě to dráž. 

Co jiného by mohly děti od čajové paní učitelky dostat? Uvařila jsem nám džbán čaje. Děti nejdřív protestovaly, ale když ochutnaly, zajímaly se, jestli jim nepřidám. Takový mám na ně dobrý vliv. 

O velké přestávce jsme se setkali venku s dalšími třídami a zazpívali jsme si všichni koledy. Já jsem samozřejmě hrála na housle. Pak už bylo jedenáct hodin, mimořádně čas oběda. Měli jsme hlad? Ne. Jídlo si vzali jenom dva kluci. Nedá se říct, že by nějak pojedli. Cukroví nám dalo zabrat. 

Pak už jsme se rozloučili. Já jsem jela za mužem. 

Šli jsme na oběd do restaurace. Během cesty mi už cukroví trochu vytrávilo, ale i tak jsem měla problém svůj oblíbený salát s grilovaným hermelínem dojíst. Z restaurace jsme se přesunuli do ... určitě jste už uhodli, že do čajovny. Na kukiču. 

No a pak hurá domů na dárky! 

V sobotu ráno jsme vyrazila do Frýdku. Z neznámých důvodů jsem si nachystala budík o hodinu dřív, než bylo třeba. Vstávala jsem před pátou.

Cesta Pendolinem rychle utekla. Z Ostravy jsem měla odvoz. Udělat salát, nahastrošit stromek, dát si kafe a vyrazit ven. No jo, dlouho jsem se tu nezdržela. Šla jsem na koncert. Tentokrát na tu svoji oblíbenou komorní scénu. Spát jsem šla v jednu. O sedm hodin později mě vyzvedávali kamarádi a vezli do hor.
Po dlouhé době jsem zažila Vánoce na sněhu! Šli jsme na Lysou horu. Ani zdaleka jsme nebyli jediní. Všem jsem s úsměvem na rtech přála šťastné a veselé. Když nemůže sníh za námi, musíme my za ním. Bylo tam krásně. 

Doma jsem všechny překvapila časným návratem. Že prý jsme se tam určitě strašně hnali. Nehoralové jedni! 


Tak teda šťastné, veselé a bílé!


Kája


Komentáře

 1. To muselo být prima, slavit Vánoce v tam úzkém kroužku žáčků. :)
  A Pepco je na takové nákupy fajn – když jsem byla v Olomouci na letní škole, nutně jsme s kamarádkou potřebovaly na koleje sehnat hrnky na ranní kafe, a tam jsem je koupila asi za 9 korun.

  OdpovědětVymazat
 2. V pátek ve škole jsme měli také takovou besídku. První dvě hodiny jsme si dělali, co jsme chtěli - já si četla :D. A 3. a 4. hodinu jsme zpívali na schodech, každá třída :). Je to už taková tradice.
  Jéé, sníh, ten u nás bohužel není :(....
  O tom, jak jsem strávila Štědrý den také v nejbližší době napíšu, tak jestli budeš mít chuť, koukni se ke mně:).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jsem o Vánocích vydala článek, tak jestli chceš, tak tady odkaz :): http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1712/vanoce

   Vymazat
 3. Po bílých Vánocích toužím už několik let, snad zase někdy přijdou i k nám do nížin :D je prostě úžasné, jak tě děti mají rády a ty vánoční chvíle s nimi musí být super. Pamatuju si, jak jsem jako malá měla ráda vánoční besídky ve škole, kdy jsme všichni zpívali koledy a rozdávali si dárečky :) škoda, že jsme neměli učitelku, která by nám dala hrnečky :D :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obzvlášť Praha si zatím sněu moc neužila. :( Ve Frýdku už ho pár dní leželo dost, dokonce jsem měla čest ho vidět.

   Vymazat
 4. Vypsané fixy neposlouchám, ale hážu do odpadkového koše a posléze do popelnice. Ale možná je začnu třídit a házet do plastů.
  Poslouchám třeba tohle: https://www.youtube.com/watch?v=NI3fTby-dko (teď právě).
  Milan

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL