Kam v Praze na čaj?

V Praze je kolem padesáti čajoven. Aby ne, vždyť je to velké město. Nejednomu čajomilovi to jistě způsobí velké dilema. Kam sakra jít? Jelikož jsem v Praze už docela dlouho a čajoven jsem pár vyzkoušela, zkusím vám trochu poradit.


čajovna praha
Dobrá čajovna VN


Dobrá čajovna Václavské náměstí - Čajovna Matka

První Dobrá čajovna v historii. Jak už název vypovídá, nachází se na Václavském náměstí. Možná vás napadá, že tam nebude typický čajovnový klid. Nebojte, je! I když tam bývá úplně obsazeno, příchod do čajovny působí jako příchod do úplně jiného světa. 

Prostředí je nádherné. Sedí se na zemi i v křeslech. Kuřácká část je oddělená. Bohužel se vodním dýmkám nedá vyhnout úplně. Přes kuřáckou místnost vede cesta na záchod. A co si budeme vykládat, na ten se v čajovně chodí často. 

Obsluha milá, jen někdy zapomíná. :) Čaje jsou výborné, ostatně to je typický znak každé Dobré čajovny. 


Čajovna Setkání

Čajovna Setkání se nachází v blízkosti Tančícího domu. Je to asi moje nejoblíbenější pražská čajovna. Je v ní ticho a klid, široký výběr zajímavých čajů a milá obsluha, která si nás už dobře pamatuje. V létě je zde příjemně chladno. 

Čajovna je vyzdobená jen skromně, interiér není tak působivý, jako v Dobré čajovně, přesto má své jedinečné kouzlo. Sedí se v křesílkách nebo na zemi. Polštářková místa se nacházejí na úžasném balkónku. Hned na poprvé jsem se do něj zamilovala až po uši.  

S rezervací pro dva či pro jednoho není žádný problém. K jejímu vyřízení navíc nepotřebujete telefon, stačí vyplnit formulář na internetu

Jediné, co mě v čajovně Setkání štve, jsou jejich konvičky. Nemají ucha! Zachází se s nimi dost špatně. Nejradši bych si kvůli nim nosila z domova chňapku! To bych si ovšem někdy musela vzpomenout...
Čajovna Na cestě

Absolventi Přírodovědecké fakulty UK zjistili, že se se svým oborem neuživí a založili si čajovnu. Alespoň to tak tvrdí informace v nabidníku. Studenti jmenované fakulty mají určité procento slevu. Je to k vzteku. Před pár lety jsem tam hodlala studovat zoologii! 

Čajovnu Na cestě najdete nedaleko stanice metra I. P. Pavlova, pokud ji ovšem najdete, je v takové zapadlé uličce. Interiér je opět krásný, plný nádherného nádobí k prodeji. Mívám tam nehoráznou chuť utrácet. 

S nabídkou čajů zde krapet bojuji, ještě se mi ale nestalo, že by mi nechutnalo. Potíže s výběrem čajovna kompenzuje čajové moře. Dávají ho automaticky ke každé objednávce. Nikde jinde se mi to ještě nestalo. Asi se bojí, že jim vytopím čajovnu čajem. 

S rezervací nejsou žádné problémy. Škoda jen, že se tam sedí převážně v křesílkách. Další nevýhodou je umístění dámské toalety. Chodí se na ni přes dvorek, což znamená otravné obouvání. 

Čajovnu zavřeli. :( 


To by, prosím, byly moje nejoblíbenější pražské čajovny.
Celkem jsem jich navštívila sedm. Do těch dalších nemám nejmenší potřebu se vracet. Ale aby bylo jasno: 


Nejlepší vždycky byla, je a pořád bude Dobrá čajovna Frýdek-Místek! 

Žebříček Dobrých čajoven podle Káji: 

1. místo: Frýdek-Místek 
2. místo: Václavské náměstí Praha
3. místo: Ostrava-Zábřeh 
4. místo: Olomouc
5. místo: Český Těšín
6. místo: Zlín (Ta mě opravdu zklamala. Už ani nevím proč... Ve Zlíně běžte raději do Moji čajovny.)Donutilo mě to k zamyšlení, v kolika čajovnách jsem dohromady byla. Došla jsem k číslu 16. (Za předpokladu, že se jako čajovna nepočítá vídeňský Matcha bar.)

Nyní mě omluvte, musím si udělat čaj. KájaP. S. Kdybyste chtěli vědět, kam v Praze na kafe, navštivte můj oblíbený blog Kávomilník
P. P. S. Kdybyste do zmiňovaných čajoven chtěli, ale neměli s kým, víte dobře, na koho se obrátit. 
P. P. P. S. 27. nebo 28. mě očekávejte v DČ F-M! (Vojto, zapiš mě na jedničku!) Všem maminkám z Prahy: Potřebovaly byste si k mateřské vydělat nějakou korunu navíc? Mrkněte se na nabídku aktuálních brigád. Určitě si mezi nimi nějakou vyberete! Budu vám držet všechny čtyři palce. 


Kde čaje nakupovat? 
manutea-03-180x150.jpg
Komentáře

 1. Dobrou čajovnu máme i u nás v Havířově:) Spíše všichni chodí ke Zlatému lvovi. Má mnohem lepší vodní dýmky, yogi čaj apod. Hlavně ten jeho přístup k práci! Je mi líto, že tuto nejoblíbenější čajovnu v Havířově zavírá.

  V Dobré čajovně jsem byla i ve Frýdku-Místku i v Brně. Jsou skvělé:)

  OdpovědětVymazat
 2. Lepší vodní dýmky neřeším, vyhýbám se jim. :D V Havířově jsme chtěli jít do čajovny, když jsme na slavnostech čekali na Nightwish. Místo toho jsme zapadli do nějaké pochybné hospody. Byl to opravdu zajímavý zážitek. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Máš zkušenost s čajovnama na Letný? Jsou tam asi tři a na žádnou jsem si zatím netroufla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemám. Na Letné jsem ještě nebyla, i když se tam půl roku chystám.

   Vymazat
 4. A kde je Daruma a Peklo nebe?! :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Všem děkuji za komentáře. Nebojte se rozepsat.