Kam v Praze na čaj?

V Praze je kolem padesáti čajoven. Aby ne, vždyť je to velké město. Nejednomu čajomilovi to jistě způsobí velké dilema. Kam sakra jít? Jelikož jsem v Praze už docela dlouho a čajoven jsem pár vyzkoušela, zkusím vám trochu poradit.


čajovna praha
Dobrá čajovna VN


Dobrá čajovna Václavské náměstí - Čajovna Matka

První Dobrá čajovna v historii. Jak už název vypovídá, nachází se na Václavském náměstí. Možná vás napadá, že tam nebude typický čajovnový klid. Nebojte, je! I když tam bývá úplně obsazeno, příchod do čajovny působí jako příchod do úplně jiného světa. 

Prostředí je nádherné. Sedí se na zemi i v křeslech. Kuřácká část je oddělená. Bohužel se vodním dýmkám nedá vyhnout úplně. Přes kuřáckou místnost vede cesta na záchod. A co si budeme vykládat, na ten se v čajovně chodí často. 

Obsluha milá, jen někdy zapomíná. :) Čaje jsou výborné, ostatně to je typický znak každé Dobré čajovny. 


Čajovna Setkání

Čajovna Setkání se nachází v blízkosti Tančícího domu. Je to asi moje nejoblíbenější pražská čajovna. Je v ní ticho a klid, široký výběr zajímavých čajů a milá obsluha, která si nás už dobře pamatuje. V létě je zde příjemně chladno. 

Čajovna je vyzdobená jen skromně, interiér není tak působivý, jako v Dobré čajovně, přesto má své jedinečné kouzlo. Sedí se v křesílkách nebo na zemi. Polštářková místa se nacházejí na úžasném balkónku. Hned na poprvé jsem se do něj zamilovala až po uši.  

S rezervací pro dva či pro jednoho není žádný problém. K jejímu vyřízení navíc nepotřebujete telefon, stačí vyplnit formulář na internetu

Jediné, co mě v čajovně Setkání štve, jsou jejich konvičky. Nemají ucha! Zachází se s nimi dost špatně. Nejradši bych si kvůli nim nosila z domova chňapku! To bych si ovšem někdy musela vzpomenout...
Čajovna Na cestě

Absolventi Přírodovědecké fakulty UK zjistili, že se se svým oborem neuživí a založili si čajovnu. Alespoň to tak tvrdí informace v nabidníku. Studenti jmenované fakulty mají určité procento slevu. Je to k vzteku. Před pár lety jsem tam hodlala studovat zoologii! 

Čajovnu Na cestě najdete nedaleko stanice metra I. P. Pavlova, pokud ji ovšem najdete, je v takové zapadlé uličce. Interiér je opět krásný, plný nádherného nádobí k prodeji. Mívám tam nehoráznou chuť utrácet. 

S nabídkou čajů zde krapet bojuji, ještě se mi ale nestalo, že by mi nechutnalo. Potíže s výběrem čajovna kompenzuje čajové moře. Dávají ho automaticky ke každé objednávce. Nikde jinde se mi to ještě nestalo. Asi se bojí, že jim vytopím čajovnu čajem. 

S rezervací nejsou žádné problémy. Škoda jen, že se tam sedí převážně v křesílkách. Další nevýhodou je umístění dámské toalety. Chodí se na ni přes dvorek, což znamená otravné obouvání. 


To by, prosím, byly moje nejoblíbenější pražské čajovny.
Celkem jsem jich navštívila sedm. Do těch dalších nemám nejmenší potřebu se vracet. Ale aby bylo jasno: 


Nejlepší vždycky byla, je a pořád bude Dobrá čajovna Frýdek-Místek! 

Žebříček Dobrých čajoven podle Káji: 

1. místo: Frýdek-Místek 
2. místo: Václavské náměstí Praha
3. místo: Ostrava-Zábřeh 
4. místo: Olomouc
5. místo: Český Těšín
6. místo: Zlín (Ta mě opravdu zklamala. Už ani nevím proč... Ve Zlíně běžte raději do Moji čajovny.)Donutilo mě to k zamyšlení, v kolika čajovnách jsem dohromady byla. Došla jsem k číslu 16. (Za předpokladu, že se jako čajovna nepočítá vídeňský Matcha bar.)

Nyní mě omluvte, musím si udělat čaj. KájaP. S. Kdybyste chtěli vědět, kam v Praze na kafe, navštivte můj oblíbený blog Kávomilník
P. P. S. Kdybyste do zmiňovaných čajoven chtěli, ale neměli s kým, víte dobře, na koho se obrátit. 
P. P. P. S. 27. nebo 28. mě očekávejte v DČ F-M! (Vojto, zapiš mě na jedničku!) Všem maminkám z Prahy: Potřebovaly byste si k mateřské vydělat nějakou korunu navíc? Mrkněte se na nabídku aktuálních brigád. Určitě si mezi nimi nějakou vyberete! Budu vám držet všechny čtyři palce. 


Kde čaje nakupovat? 
manutea-03-180x150.jpg
Komentáře

 1. Dobrou čajovnu máme i u nás v Havířově:) Spíše všichni chodí ke Zlatému lvovi. Má mnohem lepší vodní dýmky, yogi čaj apod. Hlavně ten jeho přístup k práci! Je mi líto, že tuto nejoblíbenější čajovnu v Havířově zavírá.

  V Dobré čajovně jsem byla i ve Frýdku-Místku i v Brně. Jsou skvělé:)

  OdpovědětVymazat
 2. Lepší vodní dýmky neřeším, vyhýbám se jim. :D V Havířově jsme chtěli jít do čajovny, když jsme na slavnostech čekali na Nightwish. Místo toho jsme zapadli do nějaké pochybné hospody. Byl to opravdu zajímavý zážitek. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Máš zkušenost s čajovnama na Letný? Jsou tam asi tři a na žádnou jsem si zatím netroufla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemám. Na Letné jsem ještě nebyla, i když se tam půl roku chystám.

   Vymazat
 4. A kde je Daruma a Peklo nebe?! :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Vykulená cestovatelka se raduje: Filánže stačily!