V Luhačovicích je skvěle

Nebyli bychom to my, kdybychom prodloužený víkend nevyužili k cestování. Tentokrát jsme dovolenou pojali ,,důchodcovsky".  V našem podání samozřejmě nebyla tak líná, jak mohla. Aktivně jsme se poflakovali  Luhačovicích.
Aby pohybu nebylo málo

První věc, která naší dovolené ukradla odpočinkový charakter, byl první budík. Než jsme vyjeli, vstávali jsme v 5:40.  Z Prahy do Luhačovic to chvilku trvá. Už tak dlouhá cesta se prodloužila o dalších čtyřicet minut. Zbůhdarma jsme stáli v poli a mávali mnoha kolemjedoucím vlakům.

Další neodpočinek způsobilo místo, kde jsme byli ubytovaní. Tři kilometry od lázeňského parku, skoro pět kilometrů od nádraží. Našlapali jsme kvůli tomu mnoho a mnoho kilometrů. Poněvadž nám to nestačilo, přidávali jsme si další zbytečné kiláky, např. prochazkou kolem přehrady atd.

Aby toho nebylo náhodou málo, přidávala jsem si makačku v bazéně. V rámci zaplaceného velikonočního pobytu jsme měli neomezeny vstup. Muž prchal do sauny, ostatní hosté byli líní, a tak jsem měla bazén pro sebe. Konečně jsem mohla nerušeně trénovat znak a kraula!

Pasivní odpočinek nám zkrátka není blízký.(Ne)odreagování od práce

Kromě toho, že jsme se pořád hýbali, jsem se nemohla ani pořádně odreagovat od práce. Učitelé to holt mají těžké, kam se hnou, tam jim práci něco připomíná. Dětí je plno. Vlakem s námi jela celá organizovaná skupinka.

Na vysoké nevysoké noze

Polopenze v hotelu, neomezený vstup do aqua centra. Obědy v restauracích, kavárny, čokoládovna. Kroutíte hlavou, jak je možné, že si můžeme žít na vysoké noze? Je to podobné jako s pasivním odpočinkem - není to tak úplně pravdivé.

Ubytování nám muž zaplatil přes benefity v práci. Cestu jsem platily mými ČD body. Obědvali jsme za stravenky. Za ,,opravdové" peníze toho moc nebylo. A nevyužít všechny ty bonusy by byla hloupost, co myslíte? Přece je nenecháme jen tak ležet.


Léčebné prameny

Už nikdy nebudu nemocná! Ochutnali jsme pramen Dr. Šťastného, Nový jubilejní a světoznámou Vincentku. Od té doby, co si ji pravidelně kupuju při nachlazení, nadavám, že ji odželezňují. Od dvanácti železo doplňuju tabletkama. Teď jsem konečně měla příležitost ochutnat pravou Vincentku. Fuuuj! Jako kdyby do ní přihodilo hřebíky. Proti Novému jubilejnímu prameni je to ovšem nic. Ten má železa ještě víc. Jestli chcete vědět, jak chutná, neházejte hřebíky do vody, ale rovnou do pusy.
Jaro!

Sluníčko na nás koukalo, zářilo na celé Luhačky a hřálo. Bylo to super. První známky opravdového jara! Možná právě proto jsem si dovolenou tak užila.
Luhačovice vám určitě doporučuju! Sama si je určitě někdy zopakuju.


KájaLáká vás práce v hotelu či restauraci? Chcete pečovat o hosty, jako jsem já a můj muž? Mrkněte se na aktuální nabídku práce v oblasti gastronomie a cestovního ruchu. Určitě si nějakou vyberete. Pak mi dejte vědět, kde pracujete, ať vás můžu navštívit. ;)Četli jste všechno? Komentáře

 1. Když jsem jako děcko ochutnal vincentku přímo na místě, okamžitě jsem ji vyplivl před zraky celé rodiny i ostatních rekreantů. :-D

  OdpovědětVymazat
 2. V Luhačovicích je krásně :-). Byla jsem tam asi 3x a moc ráda se tam zase někdy vrátím :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já určitě taky. :)
   Možná příští Velikonoce, jestli se mi do toho povede ukecat muže. :D

   Vymazat
 3. Tak tam se musím jet podívat! děkuji za inspiraci ♥
  yourvee

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL