Jak se žije s kulturistou aneb Proč nevařím

Zajímalo by vás, jak se žije s kulturistou? Až někde zjistíte odpověď, prozraďte mi ji, ráda se poučím. Já to totiž nevím. Často tak ale říkám svému muži, protože do kulturisty nemá daleko. Jestli se mu nepodobá vzhledem (na to je drobný, což však neznamená, že nemá svaly a sílu!), tak určitě životním stylem. Nikdy mě jim nepřestane udivovat.Můj milý muži,
jestli tento článek náhodou čteš, mám pro tebe vzkaz: Já jsem ti to říkala!
Neboj, rozhodně nic nemyslím ve zlém. Jen si z tebe dělám srandu tak jako ty ze mne. 


Mimo téma - je můj muž opravdu můj muž? 

Čas od času se někdo pozastaví nad tím, proč vlastně mluvím o muži, když nejsem vdaná. Že prý je to divné. Já si to nemyslím. Muž to je, o tom nelze pochybovat. A můj je také, to mi věřte. 

Jiné holky mluví o klukovi nebo o příteli. První případ mi přijde jako krok o deset let nazpět, do doby, kdy jsem byla každou chvilku platonicky zamilovaná . Říkat svému muži přítel - proč jako? I když toto slovo nepoužívám, znamená pro mne spíše něco jako dobrý kamarád. A s dobrým kamarádem bych přece nespala v posteli, to dá rozum! 

Takže tak. Mám muže, aniž bych se vdávalaMůj muž má docela dost zájmů...

Hodně čte, věnuje se Elišce, opečovává kvítka, jezdí na výlety, k mému vzteku hraje hry na počítači. Ze všeho nejvíc ale řeší cvičení a stravu. Obzvlášť na to druhé myslí snad nonstop. Racionálnější jídelníček jsem ještě neviděla, a to jsem zažila spoustu holek, které měly přesně promyšlené porce a věděly, že kdyby si daly ještě jednu lžičku navíc, strašně by ztloustly (haha)Modelová situace 

Je po večeři. Normální člověk bloudí kuchyní, nakukuje do šuplíků i do ledničky a říká si: ,,Ještě mám na něco chuť, co bych si mohl dát?" 
Můj muž bloudí kuchyní kuchyňským koutem, nahlíží, kam se dá a říká: ,,Čím doplním tuky?" Nejčastějšími výherci této soutěže jsou oříšky a hořká čokoláda z Lidlu. Osobně fandím druhé možnosti: jakmile muž rozbalí čokoládu, pocítím i já nedostatek tuků a okamžitě je doplňuji. Kamarádův objev: Kája nevaří 

Kamarád si u nás doma všiml jedné podivné věci. Jak je možné, že v naší kuchyni nezastávám vůdčí pozici já, žena? Nechápejte to špatně, není to tak, že bych nevařila vůbec. Vařím, jen podstatně méně a většinou jen pro sebe. Důvody? 

 1. Můj muž se ve vaření vyžívá. Já vařím jen proto, že je to třeba. Proč bych muži odpírala jeho koníček? Když vařím, je to to samé, jako kdyby mi někdo zabavil notebook nebo knihy, což by se mi rozhodně nelíbilo.
 2. Můj muž vyžaduje teplou stravu 2x denně, zatímco mně stačí jen jednou. Na večeři si s radostí dám chleba s máslem. Je pravda, že mě muž často nakonec zláká, vajíčkům se zkrátka nedá odolat, ale že bych se večer hrnula do vaření, když jsme měli pořádný oběd... to fakt ne.
 3. Vařit pro mého muže je složité. On to má se mnou jednodušší - stačí mi nedat maso. Ale co já s ním? Jak připravit jídlo, které je prakticky bez cukrů, má optimální množství tuků a obsahuje hodně hodně hodně moc bílkovin? Z modelové situace plyne, jak má můj muž důkladně promyšlené, kolik čeho má za den přijmout. Já o jeho potřebách nemám představu - vždyť se každý den liší podle toho, jaké podával výkony. Při vaření se řídím chutí a momentálními nápady, což zrovna neladí z jeho životním stylem. Proboha, vždyť moje jídlo by mu vlastně mohlo ublížit! Brání se tím, že všechno co dostane, doplňuje šunkou nebo sýrem. To zase ubližuje mému sebevědomí, snad ani nemusím psát proč...
Doufám, že teď už vůbec nepochybujete o tom, že u nás je naprosto nutné, aby kuchyň řídil chlap. Jak se nám spolu žije

Žije se nám skvěle, přestože jste si teď možná mysleli opak.  Muž vaří, já uklízím, společně venčíme psa. Máme perfektně rozdělené role. V očích jiných jsme velmi nároční na stravu. Mamka nikdy neví, co nám uvařit.

 • Nevedeme pečivo. Občas se k nám nějaké zatoulá, ale nemůžete se u nás jako v jiných domácnostech spoléhat na to, že si v případě hladu ukrojíte chleba nebo namažete housku. Dejte si raději ovoce nebo zeleninu!
 • Nevedeme sladkosti. Totiž vedeme, ale pouze v podobě kvalitní hořké čokolády (téměř bez cukru) a energetických či proteinových tyčinek. Dojem kazím Grankem. Bohužel si ho nemůžu odpustit. Kukuřičná kaše je s ním nejlepší!
 • Vajíčka u nás jedou jak na běžícím páse. Jen za jednu večeři jich padne 8. Můj muž pět, já tři. Než jsme se sestěhovali, jedla jsem maximálně dvě. Míváme k nim většinou těstoviny a zeleninu. V čem jsou těstoviny lepší než pečivo, nevím. Jen tak mimochodem - kupovat vajíčka z domácího chovu by nás vyšlo draze, vzhledem k tomu, že jich za týden sníme skoro třicet, takže zrovna přátelští ke slepičkám nejsme, ale nebojte, vejcím z klecového chovu se vyhýbáme.
 • Neprojde k nám nic s palmovým tukem. Za to, prosím pěkně, můžu já.
 • Nejíme běžné jogurty, ale pouze skyry a řecké jogurty od Bohušovické mlékárny. Mají mnohem více bílkovin. Jsou však trochu dražší, takže je kupujeme pouze tehdy, když jsou v akci. Jindy jíme tvaroh. 

Vedle stravování je u nás důležitý také sport. Zatímco pro mne je to jenom způsob rekreace, muži záleží na výkonu - proto také řeší tu stravu... A tak občas slyším, jak se mu nechce jít běhat ale musí atd. Zkouší mě poučovat i o nejlepších způsobech tréninku, to však okamžitě vypouštím druhým uchem ven. Nevidím důvod se sportem stresovat! Na druhou stranu - ať si to klidně říká. Já mu zase zakazuju skladovat roznošené oblečení v obýváku. Jsme si kvit!

Jestli chcete mého muže podpořit, sledujte ho na instagramu (@dzerduk), ať má radost.To by bylo pro dnešek vše. Doufám, že jste se aspoň trochu pobavili. Teď mi můžete do komentáře napsat, jestli také znáte nějakého nadšeného sportovce nebo jestli bydlíte s někým, kdo má nějaké zvláštní nároky. 

Uvidíme se v pátek, pohřbíme spolu sen. Zatím se mějte hezky.


Kája


Mohlo by vás zajímat: Četli jste všechny aktuální články? 

Komentáře

 1. Ahoj,

  jo, na pátek se moc těším :).

  Znám jen člověka, který chtěl zhubnout a tak moc pil matéčko, že v noci nemohl spát :D ... Jinak nevím do jaké míry bydlím s někým kdo má zvláštní nároky, snad mouchy, mají zvláštní nároky, když na mne musí během učení furt usedat, už je to trochu otravný...

  Článek je super, skvělé vysvětlení na začátku proč "můj muž" a ne přítel, z toho by si měly leckteré ženy vzít příklad :) asi i muži :D ... jinak skvělý článek, trochu mě povzbudil do bydlení... s přítelk.. totiž se ženou.. :)

  PS: Když nevedete pečivo, jak je možné, že si na večeři třeba namažeš chleba s máslem? :D (asi tě chápu, byl to pouze příklad, ale vtipný příklad, snad)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha, dobrý postřeh. :D Jo, byl to jenom příklad... Já bych si ale pro chleba klidně skočila, do obchodu to není daleko a sama se proti pečivu nestavím. Chleba s máslem je pro čtenáře trošku pochopitelnější než mrkev se sýrem. ;) :D

   Vymazat
 2. Hahaha Kájo, máš to ale šikovného muže, já to mám složitější. Povykládám na našem srazu se psíky. Deny, Ejmy a nenažraný muž, který chce žít sportovně, jíst jako sportovec, ale poměry abych studovala a vařila a hlidala já! Tůdle, ještě když vidím že se cpe brambůrky, které máme schovány pro kamarady a návštěvy ...😁

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL