Nová škola je fajn, třídu jsem si už stihla oblíbit: Jaký byl můj první týden ve 3. C?

Jaký jsou mé první dojmy z nové základky? Jakou jsem dostala třídu? Před týdnem jsem slíbila, že se podělím o dojmy z prvního školního týdne. Tady je máte. Není jich mnoho, ale jsou krásné a nadšené, tak, jako jsem krásná a nadšená já. 😎V přípravném týdnu jsem pořád chodila s otevřenou pusou a něčemu jsem se divila. V porovnání s původní školou jsem narazila na pár hodně zvláštních věcí: Mám svůj stůl, mám kabinet (byť společně s dalšími dvěma kolegyněmi) a během příprav mě nikdo nesledoval. Vlastně jsem ani nemusela být ve škole pořád přítomna, stačilo dorazit na vyhlášené schůzky a školení. Cítila jsem se tak volná a opečovávaná zároveň (např. tím stolem), že to ani neumím popsat.

Na "super věci" jsem narážela i další týden. Představte si, že mohu o přestávce odejít ze třídy, v klidu si dojít na záchod a třeba si i uvařit kafe nebo posvačit v tichém kabinetu! Samozřejmě když zrovna nemám dozor, ale ten na mě vyšel zatím pouze o dvou přestávkách.

Nové zaměstnání je pro mne hotový zázrak.
Pro ostatní naprostý standard. Původní práce laťku moc vysoko nenastavila. Spíš ji shodila.

Třídu jsem si vyzdobila podle svého gusta. Jestli mě aspoň trochu znáte, možná tipujete, že hlavní roli hrají zvířata. Převažují samozřejmě psi. Dětem jsem se jakž takž trefila do vkusu. Zvířata všichni milují, i když tíhnou spíše ke kočkám. Doma většinou mají nějakého králíčka nebo křečka. Rádi mi o nich vyprávějí. Vyprávějí s takovým nadšením, že mi ani nedají prostor říct něco o Elišce.
Před prvním setkání s dětmi jsem byla dost nervózní. Jak na mě budou reagovat?
Do třídy jsem vešla ještě před zvoněním. Pozdravila jsem pár nejbližších dětí, sedla si ke stolu a vyplňovala nějaký papír. Holky z předních lavic vyslovovaly mé jméno a smály se. Pak se z ničeho nic zvedly, přišly ke mně a jedna po druhé mi potřásla rukou s přáním, aby se mi u nich líbilo. Bylo to tak krásné! Nervozita byla rázem pryč. Najednou jsem se zase radovala z učitelství. Je to opravdu nádherné povolání.


Holčiček mám o něco více než kluků. Dětí je dohromady 25. Najde se mezi nimi pár výrazných nebo něčím zvláštních osobností. Je to opravdu různorodý kolektiv, což mě neskutečně baví. Nejúžasnější je, že děti až na pár výjimek rády a pěkně zpívají. Moje bývalá třída na tom byla podobně, ale věřte, že když zpívá 25 dětí, zní to úplně jinak, než když jich zpívá 9. Ve třídě máme klavír. Trochu jsme ho využili, budu muset ale pořádně cvičit, aby to stálo za to.


Ptáte se, jaké je mít skoro trojnásobnou třídu? Žádný extra rozdíl zatím nevidím. Pořádně se to projeví asi teprve při vyučování, především, když budeme probírat něco nového. Zatím mám problém pouze s jedinou věcí: Nedokážu komunikovat se všemi najednou! V takové míře, jak jsem to dělala předtím, to nejspíš ani nejde. Trochu se vycvičím, ale především si asi budu muset zvyknout.


3. C je známá jako hlučná a divoká třída. Bude to trošku oříšek, ale věřím, že si s tím poradím. Děti jsem si za těch pár dní stihla oblíbit. Doufám, že tento vztah bude oboustranný a že bude trvat celou dobu, co spolu budeme.


Zajímají vás další učitelské poznatky? Navštivte můj nový učitelský blog: ucitelkakaja.blogspot.cz. Každou sobotu na něm najdete nový článek, který se nějakým způsobem dotýká učitelství.Kája
Aktuální články: 


Komentáře

 1. Asi jste opravdu opravdová učitelka.
  Přeji Vám hodně štěstí, hodně radosti, hosdně úspěchů a chápavé rodiče.
  Milan

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ať se ti v nové práci daří! :-)

  P. S. V odkazu na nový blog máš překlep. :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Prajem ti veľa úspechov s novou triedou a pripájam sa k tvojmu fanklubu. :) Verím, že tie decká ťa už teraz žerú.

  OdpovědětVymazat
 4. Můj Matýsek je letos nově také ve 3.C. Ale ty jeho paní učitelka nebudeš, jaká škoda! :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Přeji Ti mnoho úspěchů na nové škole :). Jsem ráda, že jsi zůstala učitelkou. Je vidět, že tě ta práce moc baví a naplňuje. Druhý blog budu určitě navštěvovat. Přečetla jsem všechny články ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Přeji ti hodně štěstí na nové škole.
  Mimochodem... Blogerský svět je malý a o náhody v něm není nouze. A tak jsem teď zjistila, že pracuješ na škole, která spadá pod pedagogicko-psychologickou poradnu, ve které nově pracuji já... :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL