Můj nový miláček na psaní - nejdřív jsem ho odmítala, teď ho nedám z ruky

Kamarádi, čtenáři i náhodní kolemjdoucí. Chtěla bych se vám s něčím pochlubit. Zatímco ještě před týdnem znamenalo psaní článku obrovské nervy, teď jde všechno hladce. Píšu totiž na novém notebooku. A není to jen tak ledajaký notebook. Je to MacBook Air. Nejdřív jsem ho nechtěla, pak jsem se nemohla odhodlat ke koupi... a teď jsem nadšená.
Protože jsou produkty od Apple poměrně drahé, obzvlášť na moje představy a poměry, mám neustále tendence se ospravedlňovat, i když v podstatě není proč. Vám i lidem v mém okolí přece může být úplně jedno, za co utrácím.

S bývalým notebookem Acer Aspire V13 měla dost problémů. Mluvila jsem o nich v článku Najít toho pravého je těžké aneb Bude mi někdy nějaký notebook fungovat? Kromě problémů se zminovaným Acerem jsem popisovala také obtíže s jeho předchůdci. Aby byl výčet těžkostí kompletní, zmíním ještě článek Roboti mě nemají rádi.

Bílý Acer mě zlobil od první chvíle, ale reklamovala jsem ho až krátce před koncem záruční doby. Vrátil se jako nový. Bohužel to nevydrželo dlouho. Rád se zasekával a nechtěl se připojovat k internetu. Tolikrát jsem měla chuť ho vyhodit z okna! Zdržoval  mě při práci. Zkuste popisovat šperky, když na ně nevidíte - obrázky se ne a ne načíst.


V dubnu můj notebook umřel. Totiž - myslela jsem si to. Nedal se zapnout, na nic nereagoval. Muž, študovaný elektrotechnik, se v něm okamžitě začal s radostí rýpat. Já jsem si půjčila jeho počítač a dívala jsem se po náhradníkovi. Už už jsem si nějakého vybrala, když tu se Acer umoudřil. Zklamalo mě to. Začala jsem se na nového robota těšit! 


Vám, kteří mě trochu sledujete, je určitě známo, že si nepatrně přivydělávám psaním. Začala jsem před rokem na Copywriting.cz. Kdo nevíte, přečtěte si článek Začínám si plnit sen - vydělávám si psaním. Nějaké zakázky jsem potřebovala vyřídit během dovolené, a tak se mnou Acer cestoval do Finska. Spíš jsem se ale nervovala, než že bych doopravdy psala.

„Tak si pořiď MacBook," řekl mi muž.
„No jasně, na to úplně mám."
„Jsou drahé, ale spolehlivé. Tobě na psaní by určitě vyhovoval," odpověděl mi. Mrkli jsme se, kolik by MacBook pro mne stál. Zjistili jsme, že nějakých 27 tisíc.
„Hahaha..." frkla jsem ironicky. Hodlala jsem myšlenku na MacBook hodit za hlavu.
„Spočítej, kolik jsi vydělala psaním. Mohla by sis ho koupit za odměnu," napadlo muže. Rychle jsem to přepočítala - jelikož jsem tehdy psala jen přes Copywriting, ve kterém je jednoduchý přehled, nebylo to nic složitého. Zjistila jsem, že jsem dosud vydělala devět tisíc.
„Tak jo. Až tolik vydělám a Acerovi odejde baterka, pořídím si MacBook," rozhodla jsem, i když mi to připadalo trochu šílené. Já a Apple? Průzkum trhu však ukázal, že ultrabooky od Lenova nebo HP nejsou zase o tolik levnější, tak co.


Čas plynul, peníze vydělané psaním rostly rychleji a rychleji a Acer zlobil čím dál víc.
Když jsem měla vyděláno přes 22 tisíc, přišly jako na zavolanou slevy BlackFriday. Moje úspory na ně stačily!
Druhá podmínka splněna nebyla - baterie Aceru bez problému vydrží 3-4 hodiny provozu.
„To je blbé, kupovat nový notebook, když ten starý ještě funguje," tvrdila jsem.
„Jenomže on nefunguje!" zhrozi se muž, zhrozila se kamarádka. Váhala jsem a váhala, až přišlo datum, kdy měly slevy z BlackFriday končily. Věc jsem považovala za vyřešenou. Přesto jsem ale zvědavě mrkla na e-shop... a zjistila, že mi trápení, rozumějte slevu, o týden prodloužili. Tak co, Kájo, bereš ho, když ti ho tak pěkně nabízíme? Ve dne v noci mi to vrtalo hlavou. Přikláněla jsem se spíš k rozhodnutí nechat koupi na později. 

... a pak jsem jednou přišla domů, chtěla jsem se podívat na nové e-maily, ale dříve, než se notebook nastartoval a schránka načetla, jsem stihla připravit i vypít kávu. Zařvala jsem, vzala jsem mobil a jen tak z ničeho nic si objednala MacBook. Zítra to bude týden, co ho mám doma. Už jsme se stihli skamarádit. Napsala jsem na něm čtyři články včetně tohoto, pustila si spoustu koled a vytvořila hromadu pracovních listů pro třeťáky.

Je lehký, placatý, pevný a hodně rychlý. Je úžasný. Acer je najednou úplné nic.


První den jsem byla trochu zmatená. Přechod z Windows na Mac je docela poznat. Adaptovala jsem se ale docela rychle. Dokonce si už začínám zvykat na jiné klávesové zkratky. Řeknu vám, že když jsem poprvé namačkala ctrl + c a ctrl + v a nic se nestalo, byla jsem pěkně v šoku! Napsat zavináč pomocí alt + v taky nejde. Teď se už tomu nedivím. Plácnu se do čela a namačkám to správně. Jak napsat mrkacího smajlíka a jak znaky < a > ještě nevím. Když jsem tvořila tabulku na fotky, kopírovala jsem a vkládala...  (což už naštěstí umím) 


Skvělé je, jak dlouho MacBook vydrží na baterii. Připadá mi, že ho skoro nenabíjím...Jediný problém tkví v tom, že o něj strašně bojím. Za týden migruju přes celou republiku. Který počítač si mám vzít s sebou? Co myslíte?


Kája
Aktuální články:
Komentáře

 1. Já jsem si pořídila Lenovo Yoga 510 - na psaní článků hlavně, a taky jsem nadšená :) Macbooky mají skvělou pověst, tak doufám, že zlomí tvoje robotí prokletí :)

  Deníček blogerky

  OdpovědětVymazat
 2. A já myslel, že prsty v tom, aby sis ho koupila mám hlavně já. :((
  Nicméně ti gratuluji ke koupi. Snad tě nezklame jako tvoji předchozí "miláčkové". Ale jak jistě víš, ze začátku se může jevit rychle, ale po nějakém čase, kdy ho budeš používat, se může zpomalit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jooo, trochu joooo, jsi taková podpora. :D
   Děkuji za gratulace! No jasně, začátky jsou parádní. Celkem se bojím, jak na tom budu třeba za rok, jestli budu zase nadávat... Ale u jabka snad nee.

   Vymazat
 3. Tak už ses dočkala! :-) Držím Ti moc palce, abys byla s novým "robotem" spokojená a ať Tě tolik nezlobí! :-) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dočkala, no, hlavně rozhodla. :D To bylo nejtěžší. Děkuji, děkuji.

   Vymazat
 4. Gratuluji k novému kamarádovi. Vypadá moc pěkně :).
  Já se sestrou asi k Vánocům také dostaneme jeden NTB.
  Mohu se zeptat, jaké jsou rozdíly v těch klávesnicových zkratkách? Kopírovat musíš pomocí myše a ne klávesnice? A jak se píše zavináč? Omlouvám se, jestli to jsou hloupé otázky, ale Mac jsem nikdy nevlastnila.
  Jinak na cestování si asi radši vezmi ten starší. Určitě ti ušetří spoustu vrásek na čele :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, nemusím používat myš. Je tady zázračná klávesa cmd, která více méně nahrazuje ctrl. Není to tak ale vždycky.
   Proto jsem teď mačkala cmd d s myšlenkou, že soubory smažu... a pak jsem zjistila, že je to zkratka pro duplikovat, takže se vlastně stal opak toho, co jsem chtěla. :D
   Zavináč se píše jako alt 2.
   Jak se píše plus jsem ještě nezjistila. :D

   Vymazat
 5. Mohu se zeptat, jak vám vyhovuje velikost? :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kam v Praze na kávu?

Droga jménem KINEDRYL