Čajový "haul" aneb Heč, mám novou konvičku!

Tolikrát jsem si říkala, že musím na blogu vytvořit haul podle sebe - tzn. žádné oblečení a dekorativní kosmetika, ale knihy, čaje a možná hromadu krémů, protože bez těch se neobejdu. Je to tady. Ukážu vám novou konvičku a pochlubím se vám s novými čaji! Haul trochu jinak - podle mne, neblogerky a neženy...Neodolala jsem konvičce 

Z neznámého důvodu jsem měla v srpnu nehoráznou chuť si něco koupit. Aniž jsem se o to snažila, skoro jsem neutrácela a říkala jsem si, že bych si přece měla něčím udělat radost. Zpočátku to vypadalo na novou turistickou bundu. Bezhlavě jsem se do jedné zamilovala, když jsem sestře pomáhala s výběrem bot. Nějakou dobu jsem pak na ni pořád myslela, ale nešla jsem si ji koupit. Jednak je onen obchod docela z ruky a hlavně stála docela dost peněz. Novou bundu ještě nepotřebuji, stará slouží dobře, takže by to byl spíše jen takový výstřelek.

Říkala jsem si, že vydržím do konce měsíce a když budu mít stále tak nízkou útratu, dovolím si ji. Do té doby ale Terka objevila něco lepšího. Seděly jsme spolu v čajovně a chovaly se trochu nespolečensky, koukaly jsme do telefonů. Na Terčině telefonu se objevil inzerát ze sympatické skupiny: Čaj - otevřená skupina pro lidi, co mají rádi čaj. Nějaká paní prodávala nepoužité yixingové konvičky!

Neodolala jsem. Koupila jsem si rovnou celý čajový set.
Budiž útěchou/omluvou, že stál jen třetinu toho, co ta slavná bunda.


Yixingová konvička 

Zasloužíte vysvětlení, co to yixingová konvička vlastně je. Karel Valter o nich v knize Vše o čajo pro čajomily píše: ,,Zvláštní skupinu pěkných čajových konvic tvoří konvice z nepolévané kameniny, zemitých barev a často bizarních tvarů." Jsou to konvičky s osobností. Opravodový milovník čaje se bez nich neobejde. Valter dodává ,,Pak konvičky používáme pouze na blízce příbuzné čaje, protože se v nich jejich aroma uchycuje a po dlouhém používání zesiluje."

Jednu yixingovou konvičku už mám. Je určena na pu erh. Novou konvičku jsem pokřtila zelenými čaji s Japonska. Ty mám momentálně asi ze všech nejraději.

,,Tyto konvice vyžadují předběžnou přípravu, aby se nich odstranila hliněná chuť." (Valter) V praxi to znamená čabrání, louhování a nekonečné vaření. Letošní proces probíhal podobně jako loňský. Přečtěte si o něm v článku Yixingová konvička je věda.

Konvička je velká, dělám v ní čaj pouze, když mám hosta, což je naštěstí docela často. Je skvělá.


Nové čaje 

Ptáte se, jaké jsem kupovala v poslední době čaje? Tolik jich zase nebylo, hodně jsem jich dostala v rámci čajové kolaudačky. Sama jsem doplňovala zásoby bílé pivoňky, kontryhelu a směsi s názvem Dýně - kurkuma z Oxalis. Bez té si nedovedu představit podzim! Dostanu na ni chuť vždy, když se trochu ochladí. Piju ji už pátou sezonu a mám ji čím dál raději.A teď jste na řadě vy. Co jste si v poslední době koupili zajimavého?
(Vynechme jídlo a oblečení.)


Kája


Komentáře