Zvu vás na virtuální návštěvu aneb Moje nové bydlení

Kdo mě sleduje, ví, že jsem dva roky bydlela v Praze, ale na konci června jsem se stěhovala zpátky do Frýdku-Místku. Věděla jsem, že už nechci bydlet s rodiči, ze začátku se ovšem nedalo nic dělat. Přestěhovala jsem se až 2. září. Zajímá vás, jak jsem si nový byt našla a jak to u mne vypadá? Pojďte na virtuální návštěvu.Hledání bytu pro mne nebylo zrovna jednoduché, protože jsem nervózní, když mám něco vyřizovat. Už v červnu jsem sledovala inzeráty, psala jsem e-maily, ale když mi někdo volal, obvykle jsem dělala mrtvou. Později jsem se naučila zvedat telefon, ale bojkotovala jsem schůzky a prohlídky bytu. Na první byt jsem se byla mrknout teprve 10. července. Stálo mě to hodně úsilí.

 • Je velký rozdíl mezi vystupováním a vyřizováním. Jedno miluju, druhé nesnáším. Přečtěte si více v článku Vyřizování X vystupování

Hned mi bylo jasné, že to je byt, který hledám. Od prvního okamžiku jsem se v něm viděla, i když jsem do té doby myslela na byt 2+kk a toto byl 1+1. Po prohlídce jsem dostala otázku, jestli mám zájem. Nechala jsem si čas na rozmyšlenou. Další den jsem měla jít na prohlídku levnějšího a o něco dostupnějšího bytu. Kdyby se mi líbil, brala bych raději ten. Cestou domů ve mne ovšem něco hlodalo. Co když bude druhý byt škaredý a ten první mi někdo vyfoukne? 

Druhý byt skutečně škaredý byl. Velikostí odpovídal spíše bytečku pro panenky, než pro lidi. Navíc byl neopravený. Koupelna na mne působila nečistým dojmem. Sotva jsem vyšla ven, psala jsem sms, že chci první byt a doufala jsem, že mi to vyjde. 

Vyšlo! Nastěhovaly jsme se 2. září. Všechno jsem vzorně uklidila, přestěhovala jsem nábytek k obrazu svému a objednala pár důležitých doplňků z Lidl shopu. Zásilky jsem se dočkala až tento týden v úterý. 

Od té doby jsem v novém bydlení maxiálně spokojena. Podívejte se, jak to u nás vypadá. 

Eliščino nejoblíbenější místo je samozřejmě postel...


Tady vznikají články :-) 


Minulý týden jsem pořádala party. Vypili jsme toho až až, čaj tekl plným proudem.
Ano, chápete správně, byl to nevinný čajový dýchánek. Moje sbírka se díky němu pěkně rozrostla. Aktivní kamarád se nám postaral o kulturní program (hrál na housle) a večeři (připravil nudle).


Kája

Komentáře

 1. Máte to tam moc pěkné :-) přeji pohodové bydlení

  OdpovědětVymazat
 2. Přeju hodně štěstí - vypadá to tam útulně :)

  Zápisky třicítky

  OdpovědětVymazat
 3. A bydlíš ve Frýdku nebo Místku? :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Gratuluji k vlastnímu místečku k bydlení :) Musí to být báječný pocit. My s přítelem už o všechno zakopáváme v naší 2+1, takže na nový rok už máme též zajištěné stěhování do většího, tak mě ten chaos kolem stěhování teprve čeká, ale už abych tam byla. Nejvíce se těším, až si vše vybavíme :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Podzim má něco do sebe

Droga jménem KINEDRYL

Utráceli jsme na Světě knihy