Úplně nový začátek

Přísahala jsem, že budu na blogu co nejméně osobní, ale některé situace si vyžadují udělat trochu výjimku. Za poslední měsíce se v mém životě udála řada velkých změn. Co jsem měla, to nemám. Jsem na začátku úplně nového života. Bude to fajn...?Před dvěma roky jsem se natěšená stěhovala do Prahy. S lítostí, že nebudu doma, v místech, která tak dobře znám, ale radovala jsem se ze samostatného bydlení, ze vztahu i z nové práce (poprvé jsem nastupovala jako učitelka). Nyní jsem se natěšená a vyděšená přestěhovala zpátky

Myšlenky, že se vrátím, se rodily v březnu, definitivní rozhodnutí padlo v dubnu. Neměla jsem důvod ze sebe dál dělat násilím velkoměšťačku. Častěji jsem jezdila do rodného kraje. Každý krok v Beskydech mi připomínal, kam patřím. Každý krok v Praze mi připomínal, kam určitě nepatřím.

Říct panu řediteli, že na jeho škole končím, bylo těžké, těžké, těžké. Byla jsem v práci spokojená, měla jsem dobré zázemí a přívětivé vedení. Školu jsem už znala, věděla jsem, kde co je, cítila jsem se tam dobře. Abych ale kvůli ní zůstavala v nenáviděném městě, to zase ne. Vždyť škol je spousta! 


Pustila jsem se do hledání nové práce. Hned o velikonočních prázdninách jsem šla na pohovor, po kterém mě okamžitě přijali. Několik týdnů po té mi začaly chodi e-maily i z dalších mnoha škol, že by mě potřebovali. Odmítala jsem je, protože jsem už práci měla. Ještě jsem netušila, že si to na té původní škole rozmyslí.

Ale to je stejně jedno.
Teď přichází na řadu další zvrat: 

I kdyby mě neodmítli, musela bych nakonec odmítnou já je.

To proto, že končím se školou.

Ano, jsem ve čtvrtém ročníku.
Ano, je to asi škoda, když jsem tomu věnovala tolik úsilí.
Ano, mé nejvyšší dosažené vzdělání je gymnaziální.
Ano, uvědomuju si to. Ale zbývá mi něco jiného? 

Vysvětlit, jak se to všechno přesně semlelo, je na dlouho. Každopádně končím - a tím musím skončit také s vyučováním. Pápá, učitelská kariéro! Bylo mi s tebou ty dva roky dobře... 


Hyundai na tebe čeká!
Co jako chceš dělat, když nemáš žádné vzdělání? 
Jak chceš vydělávat? 


Setkala jsem se s mnoha skeptickými poznámkami... Do Hyundaie bych nešla, ani nikam jinam na linku. V nejhorším bych vzala práci za kasou, ale je to nutné? Určitě mám na víc. Hned, když jsem zjistila, že je to se školou definitivní, jsem věděla, že se dám na dráhu copywritingu


Budeš obsluhovat kopírku? (Lidi, gůglete slovo copywriting...) 
Tím se jako dá uživit? 
A co bys jako psala? Komu bys to psala? Sama jsem nevěděla, jak to provedu... ale vyšlo to. Budu copywriter na plný úvazek.
Jediné, čeho se děsím, je dojíždění do Ostravy. Nebo se mám těšit? Stihnu ve vlaku hodně přečíst! 
Všechno je jinak... ale věřím, že mi nová práce půjde a nový život se mi bude líbit! 


KájaKomentáře

 1. Chce odvahu překopat tak zásadním způsobem všechno kolem sebe, zvlášť když ses dostala už do takového stádia. Na druhou stranu je to lepší, než se pak celý život utápět na místě, kde se ti nelíbí (kyselých učitelek je už beztak dost :) ) .

  Doufám, že se ti bude tvoje vlastní podnikání dařit :)

  Zápisky třicítky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podnikání má ještě čas, teď budu zaměstnaná jako copywriter u firmy a podle časových možností se budu věnovat svým věcem. A pak časem... :) Každopádně děkuji.

   Vymazat
 2. Přeji hodně zdaru v nové kariéře! Já o práci v copy taky usiloval, ale nakonec mě osud zavál někde trošku jinde a teď už si píšu jen pro vlastní projekt :)

  OdpovědětVymazat
 3. Přeju úspěšný nový start :)! Těším se na možné články o nové práci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě něco napíšu! ;) Jestli teda ještě budu mít chuť psát... :-D

   Vymazat
 4. Každý začátek je těžký, ale pokud to tak cítíme, je důležité jít za srdcem. Sama jsem si zažila hodně těžký "znovuzačátek", ale bylo to rozhodnutí mého života. Na toto téma jsem napsala celý článek, tak budu ráda, když si ho přečteš a necháš mi na blogu třeba i nějakou zpětnou vazbu, protože mi na ni opravdu záleží. Článek "START FROM THE BEGINNING" http://healthy-mind.blog.cz/1905/start-from-the-beginning
  Vážím si toho, že umíš takhle hezky mluvit o svých pocitech, ale souhlasím s tím, že psát o soukromém životě do hloubky, může být někdy bolestivé a citlivé téma.

  Článek se moc krásně čte a ráda se na tvůj blog vrátím.
  Pokud navštívíš můj blog a necháš zpětnou vazbu, budu si toho moc vážit. <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za milý komentář. :-)
   Ono by to psaní do hloubky ani těžké nebylo, spíš potom ustát to, že si to přečtou všichni z okolí... :-D
   Tvůj blog určitě navštívím.

   Vymazat
 5. Pokud to tak sama cítíš, tak je to v pořádku, že si to udělala. Někdy zjistíme, že to co děláme ve skutečně není pro nás a jdeme cestou k něčemu jinému. Já také dělám ve školství, ale můj sen je jiný a momentálně na něm pracuji, tak uvidím někdy do budoucna, jestli se mi poštěstí si ho splnit :)

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Kájo,
  nevím co tě vedlo k ukončení studia, jestli to byly nějaké okolnosti či vnitřní pohnutky a mojí optikou je to samozřejmě škoda. Na druhou stranu po těch letech četby tvého blogu vím, že jsi inteligentní holka a víš, co děláš, takže je tvé rozhodnutí jistě správné. :)
  Popravdě jsem překvaná, že se stěhuješ zpátky (předpokládám, že do Frýdku?), myslela jsem, že jste se s partnerem rozhodli ještě pár let posečkat, než se vrátíte z Prahy na Moravu, ale jako správná Moravačka tohle rozhodnutí vítám. Ani mně Praha nesedí, necítím se tam dobře.
  Jako někdo, kdo letos projezdil spousty hodin na trase Frýdek-Místek - Ostrava, tě můžu ubezpečit, že to cestování fakt není tak hrozné, jak se může zdát. Sama ho mám docela ráda, jen ty věcné výluky dokáží člověku pěkně otrávit život. Ale tak, bez toho by to asi nešlo. :)
  Šťastné stěhování, Day

  OdpovědětVymazat
 7. Škoda, že jsi se školou skončila. Určitě jsi byla moc fajn učitelka. Přeji ti ve tvé další kariéře spoustu úspěchů!

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, Praha není pro každého a člověk by měl poslouchat především své vnitřní pocity, pokud jde o jeho život. O tom vzdělání bych například já mohla vyprávět.. Ale vždycky je cesta. Vždycky. Pokud se člověk někde necítí dobře, neměl by tam být :) Život je změna.
  Přeji Ti hodně úspěchů v nové kariéře :)

  OdpovědětVymazat
 9. Tohle vážně nechápu. 3 roky na VŠ zahodíš jen tak? Zajistila jsi že učit děcka vážně nechceš nebo co tě vedlo k tak nečekané změně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čtyři roky!
   Je to komplikovanější. Vlastně by mě tak jako tak vyhodili.

   Vymazat
  2. 4 roky, takže už ti chyběl jen ten poslední rok? No pokud by tě stejně tak jako tak vyhodili... Třeba o tom někdy napíšeš víc. Docela by mě zajímalo co tě vedlo k tomu zahodit 4 roky studia.

   Vymazat
  3. Teoreticky chyběl jeden, prakticky by mi chyběly dva, protože jsem nezvládla zapsat téma DP. Napsat víc... to bych musela oteřít až příliš mnoho ran.

   Vymazat
  4. Vidíš. A já si myslel, že tvoje studia v Olomouci jsou procházkou růžovou zahradou, když jsi k tomu zvládala i učit v Praze. Že by nakonec měli pravdu tví kamarádi, když ti říkali ať nestuduješ dálkově? No je to škoda, mohla z tebe být dobrá učitelka. Neřeknu kdybys to zabalila po roce nebo dvou, ale po 4? To už bylo na té škole tak nesnesitelné.

   Vymazat
  5. Žádní kamarádi mi to nevymlouvali.
   Nechci to tady rozebírat. Bylo toho hodně, všechno souviselo se vším. Myslím, že všechny okolnosti znám jenom já a nikdo jiný.

   Vymazat
  6. Však jsi sama kdysi na blog psala, že tě od dálkového studia zrazovali, protože ti prý bude chybět motivace učit se :)

   Vymazat
  7. Si to pamatuji, protože tenkrát mě to docela zaujalo a kus pravdy na tom je. Ale nechci prudit, tak ať je teda po tvém.

   Vymazat
  8. Tak jako tak nelituju, že jsem šla na dálkové. Co bych dělala na denním? Brr.

   Vymazat
 10. tyjo, to jsou zvraty... urcite jsem zvedava, proc co a jak jsi se rozhodla skoncit se skolou... ale chapu, ze se ti o tom mozna nebude chtit psat clanek. Kazdopadne preji at si spokojena a v nove kariere se ti dari :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Všem děkuji za komentáře. Nebojte se rozepsat.