Čmárám na tašky, chcete nějakou?

Ráda o sobě tvrdím, že jsem umělkyně všeho druhu (a nic neumím pořádně). Poslední dobou fušuju do výtvarného umění. Něco jsem předvedla na jaře v články Výtvory z poslední doby. Momentálně se orientuju na plátěné tašky. Vytvářím na ně obrázky ve stylu antistresových omalovánek. Kdo chce, může si tašku koupit přes Fler.  

Kreslím ráda od malička, pastelky byly vždycky moje nejlepší kamarádky. Hned první rok školky jsem začala chodit do výtvarného kroužku. Byla jsem tam nejmladší, paní učitelka normálně brala až starší děti, ale se mnou měla odvahu. Vlastně se právě kvůli mě konal kroužek dopoledne, ze školky jsem totiž odcházela už před oběděm, aby toho na mne nebylo moc. Do odpoledne jsem tam zůstávala až později. Bohužel jsem se kreslení nikdy nevěnovala naplno, a tak nejsem žádná hvězda. Jak říkám - umělkyně všeho druhu, která nic neumí pořádně. 

Před dvěma lety jsem neplánovaně koupila u Vietnamců bílé povlaky na polštář. Byl to takový spontánní nápad, když jsem je uviděla, napadlo mě, že by se na ně dalo něco namalovat. Možná jsem se tím snažila navázat na dávnou zálibu v malování triček. Pár týdnů povlaky ležely doma, čekaly na správnou kreativní náladu. A pak to nějak příšlo. Popadla jsem fix na textil a ztvárnila jsem slony ve stylu antistresových omalovánek, u kterých už pár let ráda relaxuju. Když už jsem v tom tvoření byla, nakreslila jsem na druhy povlak kalabasy, koupila jsem dva polštáře a hurá, byly na světě vánoční dárky pro sestru a kamaráda. 

Pokreslila jsem tak další dva povlaky, pokreslila jsem tak tričko. A pak jsem jednoho dne dostala v Hobby krámku takový nápad: Pokreslím tašky! Nějak mě to chytlo, takže jich už vzniklo celkem 9. Když se do něčeho pustím, nemůžu se zastavit. V minulosti jsem tak navyráběla stádo papírovch prasátek nebo obrovské hejno chobotniček z vlny. 


Čistých tašek mám v zásobě ještě hromadu, na stole mi ale leží nový materiál: body pro miminka! Dostala jsem dvě tašky plné miminčího oblečení. Ne všechno využiju, jsem zásobená až až. Když jsem uviděla hromádku bílých body, bylo mi jasné, že je nemůžu nechat ležet... Můj synáček je už neobleče, je na to příliš špekatý 😅, ale určitě budou vypadat hezky na jiném miminku. 

Jestli vás tašky zaujaly, mrkněte na Fler, šiřte je, kupujte... a myslete na to, že se blíží Vánoce. ;) 

Kája

Komentáře

  1. Moc pěkné! Jsi moc šikovná :) body pro miminka budou určitě taky skvělé! Těším se, až nám je ukážeš :)
    Leník

    OdpovědětVymazat
  2. Máš milé kresby, tie tašky sa mi veľmi páčia :) budem zvedavá na ďalšiu tvoju tvorbu :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Všem děkuji za komentáře. Nebojte se rozepsat.