Byla jsem v uplynulém roce úspěšná?

A je to zase tady! Starý rok končí, nový skoro začíná. Nadešel čas prověřit, zda se mi povedlo splnit předsevzetí. Zazářím, nebo se budu muset stydět? Pojďte se na to podívat se mnou. V závěru článku stanovím cíle pro rok 2019. Jé, no to zas bude!

Je to už delší dobu, co si na blogu dávám předsevzetí. Nejde o nic vážného, je to síše trochu recese. Skrz svá předsevzetí se nesnažím být lepším člověkem, jen si zpestřit a rozveselit život. První předsevzezí jsem si napsala na rok 2015. Byl to rok velkého zlomu, po šesti letech měla opustit gympl. Bála jsem se ho, ale asi jsem v tom nebyla sama.Úspěšnost předchozích let

2015: 33 % (zde byly cíle ale opravdu velká recese)
2016: 33 % (přestože byly cíle reálnější, ach jo...)
2017: nádherných 75 % (cíle byly pořád náročné, ale už v mých silách, přesto jsem se musela občas dost snažit)Vyhodnocení letošního roku 

Tučným písmem je označeno předsevzetí tak, jak zaznělo 1. 1. 2018.

 1. Zúčastním se alespoň pěti běžeckých akcí/pochodů.
  Počítejte se mnou: Běh pro ZOO Praha, Urban Challenge Ostrava, Teplicko-adršpašská 33, Hornická desítka, Noční bohnický orienťák 2018. Jejich pět? Je!

  Splněno.
 2. Koupím si panenku v kroji. 

  Chtěla jsem ji už před mnoha lety, v určitém období byla touha po ní ještě silnější. Na dovolené v Rakousku (2016) jsem těžce odolávala pokušení, nakonec vyhrála nutkavá potřeba šetřit každý cent. Od té doby jsem nenatrefila na vhodnou příležitost ke koupi takové panenky. Mám-li být upřímná, momentálně si spíš říkám, proč bych ji vůbec měla vlastnit.

  Nesplněno.
 3. Vybojuju si v práci dovolenou, znovu odmoderuju Sweetsen, vystoupím na něm s Lingvisty.  

  Vezmu to pozpátku. S Lingvisty jsme nevystoupili, bohužel. Nebyla to ovšem moje vina, snažila jsem se, dokonce jsem i svolala zkoušku. Další členové tria se však zdráhali, nakonec nás tam pořadatelé stejně nechtěli. Moderovat jsem ale moderovala! A co se týče vybojování dovolené, mohu potvrdit, že to byl hodně těžký boj, který jsem ještě týden před festivalem považovala za prohraný. Ve festivalovém ohledu na sebe můžu být pyšná.

  Splněno.
 4. Strávím alespoň deset nocí v zahraničí.

  Počítejte se mnou: jedna noc ve švýcarském Thunu, sedm nocí v Helsinkách, pět nocí uprostřed švýcarských Alp, dvě noci v Bruselu. Dohromady 15 nocí. Jsem cestovatelka!

  Splněno.


  Švýcarsko, srpen 2018 


 5. Obnovím zásobu kabelek.

  Loni jsem si dělala starosti z toho, že si kabelkami dělám jen ostudu. K obnově jsem se však nějak neměla. To víte, kromě každého centu šetřím také každý halíř. Po stanovení předsevzetí jsem se však činila. Velkou i malou kabelku jsem obnovila hned z kraje roku. S taškou přes rameno to bylo horší, nahradila jsem ji až v září. Na její místo se dostal batoh. Skvělá věc, nosím ho do práce skoro každý den.

  Splněno.
 6. Naběhám aspoň 300 km.

  Na začátku listopadu se zdálo, že to dám. Jenomže se zkazilo počasí a skutek utek. Chybí mi 25 kilometrů. Ach jo...

  Nesplněno.
 7. Navštívím aspoň 5 nových míst v Čechách.

  Kladno, Říp, Pardubice a šlus. V průběhu roku jsem si říkala, že bych snad alespoň mohla uznat okolí Nového města na Moravě. V Čechách to sice není, ale je to v lokalitě, která mi předtím byla úplně neznámá. I tak by to však byla jen tři místa, což je chabé. Při dobré vůli bych mohla započítat Českou Třebovou, kde jsem se čtvrt hodiny procházela v blízkosti nádraží... ale ne, to bych fakt podváděla.

  Nesplněno.
 8.  Nezapomenu nic v Regiojetu. 

  Uf! Ještě že jsem tehdy napsala v Regiojetu - byla to reakce na jednu loňskou událost. Kdybych napsala, že nemám nic zapomenout ve vlaku, bylo by to horší. Před týdnem jsem nechala v pendolinu psí misku s vodou...

  Splněno.
 9. Začnu znovu dodržovat jednou za týden bezkofeinový den. 

  Světe div se, daří se mi to. Povedlo se mi to dokonce i během vánočních prázdnin!

  Splněno.
 10. Budu poctivě mýt čajové nádobí.

  Ano, většinou mám všechny konvičky plně k dispozici. Jsem mnohem svědomitější než dřív!

  Splněno.
 11. Omezím nakupování čajů.

  Na začátku roku jsem dodala, že to bude těžké sledovat. Pravda je, že už nedělám tradiční nájezdy na Oxalis. Možná to bude tím, že už k tomu nemám tolik příležitostí, jako jsem měla, když jsem pracovala v obchodním centru. Nenakupování čajů stihlo dojít tak daleko, že doma prakticky nic nemáme. Z toho důvodu jsem včera byla donucená udělat opak. Mělo to ovšem své opodstatnění, nebylo to nakupování jen tak z nějakého rozmaru.

  Splněno.
 12. Pořídím si psa. Teda fenu. 

  Určitě moc dobře víte, kdo se ke mně 6. 5. nastěhoval.

  Splněno.

Úspěšnost: 9/12, čili 75 procent. Jsem stejně dobrá jako loni! Ach. 


Předsevzetí pro rok 2019: 

 1. Během, koloběhem a plaváním dám dohromady aspoň 500 km.
 2. Zaběhnu Hornickou desítku do 52 minut. (Letošní čas: 56:22)  
 3. Přispěju na útulek pro psy a kočky, částku si nechám odečíst z daní jako dar. (Nechce se mi do toho kvůli papírování...)
 4. Dám dohromady všechny státnicové otázky. Ať se potom můžu jenom v šprtat, šprtat a šprtat. 
 5. Budu se alespoň jednou týdně věnovat finštině - i když zrovna nebude probíhat kurz. 
 6. Vyplním celou cvičebnici němčiny. 
 7. Přečtu nejméně 65 knih. (Letos jich bylo 61 a já odmítám polevit!) 
 8. Půjdu alespoň 3x na horolezeckou stěnu. (Stěnolezení mě baví, ale provozuju ho krutě málo.)
 9. Pojedu do Vídně. 
 10. Nezapomenu nic ve vlaku ani v autobuse. 
 11. Vyberu si přiměřeně těžký houslový přednes a precizně ho nastuduju. (Jo, to jsem zvědavá...)
 12. Předsevzetí, které nechci psát veřejně. 

No a k tomu všemu budu doufat, že mi zůstané mytí čajového nádobí, stále nebudu přehnaně utrácet za čaje, strávím nějaký čas na zahraniční dovolené atd., atd. :) 
A co váš rok? Byl úspěšný?

KájaKomentáře

 1. Juu, to máš krásné cíle a kolik jsi jich splnila, to musíš mít radost! Moc ti to přeju a smekám, například u těch běžeckých akcí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jsem ráda. :) Jsou to cíle proto, abych měla trochu pestřejší rok... :D Mrzí mě ten běh, bylo to blbých 25 km, kdyby mi trochu víc přálo počasí, zvládla bych to levou zadní. :( Ale co, nevadí. I tak jsem zaběhla rekord!

   Vymazat
 2. Moc hezká předsevzetí. Věřím, že většinu splníš :). Budu ti moc držet palce. Já mám shrnutí roku zde: http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1812/ohlednuti-za-rokem-2018
  Pak mám i předsevzetí mimo blog, hlavně sportovní :). Od jara dobře reprezentovat město na tenisových turnajích a stále se zlepšovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Já myslím, že jsem měla rok 2018 víceméně úspěšný. :) Předsevzetí si nedávám, protože je stejně nedodržím a většinou různé touhy a přání u mě přicházejí tak nějak nárazově. Chtěla bych se letos podívat do Neapole a dostat se do třetího ročníku na vysoké. Jinak to nechám tak nějak plynout. Je super, že sis většinu předsevzetí splnila, největší dárek určitě musí být Eliška, je to krásný pejsek. :) Tak hodně štěstí i do nového roku! :)

  I am Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře! :)
   Mě to taky napadá průběžně, ale tím, že si to dám jako úkol na určitý rok zvýším pravděpodobnost, že to opravdu udělám. Jinak by se mohlo stát, že bych jen seděla a toužila... :-/ :D
   Držím palce, aby se ti všechno povedlo. Hlavně ta škola, někdy dokáže být zrádná a sebelepší student potřebuje štěstí.

   Vymazat
 4. 75 % je naprosto super. Já letos moc velkou úspěšnost nemám, ten rok si se mnou dělal, co chtěl (takže zase mám několik neplánovaných úspěchů, ale z plánů skoro nic). Doufám, že příští rok bude lepší. Musí. Potřebuju spravit dům, abysme měli kde bydlet! (a napsat knihu a pár dalších věcí - taky si svoje předsevzetí píšu na blog, tak mi to můžeš chodit kontrolovat ;) )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obcas se nedari, tak uz to chodi. :( Drzim palce, aby byl letosni rok uspesny. :)

   Vymazat

Okomentovat

Všem děkuji za komentáře. Nebojte se rozepsat.