5 každodenních maličkostí, bez kterých by můj svět nebyl ono

K dnešnímu článku mě inspirovalo téma měsíce v Klubu blogerů. Řeč bude o každodenních maličkostech, které mi dělají život lepším a veselejším a bez kterých bych se (dlouhodobě) neobešla. 


Snídaně je základ

Každý den musí začít snídaní. Odkládám ji jen tehdy, kdy je třeba hodně brzy vstávat (před pátou) a k dobru je každá minuta navíc, kterou můžu trávit v posteli. V takovém případě snídani házím do kabelky a jím ji až v autobse/vlaku nebo při jiné nejbližší příležitosti. 

Pokud se nenajím krátce po vstanutí, bolí mě břicho a motá se mi hlava. Stane-li se, že doma není nic rozumného a jídlo je třeba koupit, musím do sebe hodit alespoň jablko nebo pár piškotů. Jsem schopná vynechat svačiny nebo odfláknout oběd či večeři, ale snídaně je základ, bez kterého by to prostě nešlo. 


Čaj a káva

Ke správné snídani patří neodmyslitelně čaj. Dříve jsem pila zelený, nyní upřednostňuju bylinky. Čaje popijím průběžně celý den, jak mi čas dovolí. Vrcholem čajování je posezení v čajovně. 

Podobně jako k čaji tíhnu též ke kávě. Potrpím si na kvalitu, z špatných podmínek si kávu raději odpustím. Než si dát na návštěvě Nesco nebo v restauraci přeextrahované "preso", radši budu o vodě.

Dobrá čajovna Václavské náměstí (Čajovna Matka)


Procházka

Každé odpoledne vyrážím s Eliškou na delší procházku a moc si to užívám. Protáhneme nohy, vyčistíme hlavu, občas se pomazlíme, zastavíme nebo si chvilku hrajeme. Zatím nezáleží, jestli jsme samy, nebo máme s sebou miminko, to buď spí, nebo tiše sleduje okolí. Až bude chodit po svých a bude povídat, procházky ztratí svoje tiché kouzlo. Svělé budou určitě i tak - a ty relaxační si vychutnáme, když bude synáček trávit čas s tatínkem nebo u babiček. 

Nedávná procházka kolem Olešné


Čtení 

Bohužel teď nečtu tolik, jak bych si představovala a přála, stále však platí, že mám knihy moc ráda. Čtení je mi bližší než třeba sledování seriálů či filmů, ač poslední dobou k této pasivní zábavě sklouzávám. 

Hudba

Hudba k poslechu, hudba k tanci a hlavně hudba aktivní, kterou sama produkuju. To je vůbec nejlepší a je jedno, jestli ji hraju na housle, flétnu, klavír nebo zpívám, což ostatně dělám nejčastěji. Před pár lety jsem o tom vyprávěla v článku S Písničkou je veseleji, tak buďte tolerantní. Popsala jsem v něm řadu muzikálních projevů, které ze mne nekontrolovaně vyšly během dvou tří hodin. 



Jaké maličkosti rozzáří dne vám? Napište mi o nich do komentářů nebo o nich rovnou vydejte článek. 

Kája

Komentáře

  1. Vidíš, hudbu aktivní jsem během všech těch karantén dost zanedbala. Velká škoda - s písničkou je totiž veseleji zcela jednoznačně :-)

    OdpovědětSmazat
  2. Vůbec jsem nevěděla, že existuje něco jako Klub blogerů :O

    K článku: Souhlasím se snídání, procházkama a čtením :) Za sebe bych doplnila ještě dobré jídlo (domácí/v restauraci) .

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Děkuji za komentáře. :) Klidně se rozpovídejte, ráda si od vás něco přečtu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jaký byl covid? Přestala jsem cítit kávu

Výlet na Smrk? Padala jsem a mrzla, příště půjdu na hory až na jaře

Blog.cz končí, mládí už je definitivně pryč