20 krásných věcí z roku 2020 (#positive2020)

Rok 2020 tady ještě pár týdnů bude, ale proč se už teď nezamyslet nad tím, co na něm bylo hezké? Vzhledem k tomu, že se nejspíš zapíše do historie jako špatný, si to určitě zaslouží. Přidala jsem se k blogerce Teri Glint a po vzoru jejího článku jsem sepsala, co pěkného se mi letos přihodilo. 


 1. Byla jsem v Praze a v Luhačovicích.
 2. Covid a těhotenství moc cestování nepřihrává. Jsem ráda, že jsem zvládla dva přespávací výlety.

 3. Konečně jsem si zahrála v orchestru první housle. 
  Po několika letech od prvního pobídnutí jsem se letos konečně stala členkou zdejšího symfonického orchestru. Sice je troufalé to tak tvrdit, neboť jsem na začátku pandemie stihla pouhé dvě zkoušky, ale to je fuk. Důležité je, že jsem se poprvé v životě konečně posadila do prvních houslí! To chceš.

 4. Napsala jsem spoustu textů a díky tomu jsem se toho hodně dozvěděla.
  Copywriting je poučná činnost. 

 5. Našla jsem si psací kšeft na míru. 
  Píšu pro Ascendero.com, platformu pro horské nadšence. 

 6. Dostala jsem se na vysokou školu. 
  Doufám, že tentokrát to klapne a budu vystudovaná učitelka. 

 7. Založila jsem blog Ušlechtilý pijan
  a píšu o čaji a kávě, své velké závislosti. 

 8. Konečně jsem ochutnala opravdovou tureckou kávu z džezvy.
  Chutnala mi.

 9. Strávila jsem se sestrou nebo s kamarády hodně času v parku. 
  Jednou jsme dokonce měli deku a hráli jsme hry. Bylo to fajn, připomnělo mi to dávná léta, kdy jsme se jen tak domluvili, že půjdeme ven a pak se jen tak potulovali po okolí. Teď aby se pořád utrácelo v kavárnách, hospodách nebo v čajovně. Pandemie a sní souvísející omezení mají své výhody, ne že ne. 

 10. Zvládla jsem podat daňové přiznání. 
  I když jsem se děsila, co to bude za hrůza. 

 11. Trénovala jsem vyřizování na všelijakých úřadech. 
  Vyřizovala jsem něco tolikrát, že už mi to pomalinku přestává vadit. 

 12. Dokud to šlo, pořádala jsem pravidlené úterní čaje o páté. 
  Byla to moc milá setkání, snad jednou na tradici navážeme. 

 13. Začala jsem prodávat pokreslené tašky
  Což je super, protože se mi tak trochu splnil dávný sen stát se malířkou. 

 14. Byla jsem na dvou skvělých koncertech zdejších kapel a pořádně jsem si na nich zatancovala. 
  Jako za mlada!

 15. Pustila jsem se do malování obrazů. 
  Babrání se v barvách je super relax. A výsledky, myslím, nejsou nejhorší. 

 16. Zkontaktovala jsem dvě nejoblíbenější profesorky z gymplu.
  V létě jsme se sešly v kavárně. Vůběc mi nepřišlo, že už je to pět let, co jsem z gymplu pryč.

 17. Zvládla jsem těhotenství.
  Vždycky jsem si říkala, jak strašné období to musí být... a ano, nebyla to zrovna pohádka, nicméně jsem ho zvládla bravurně. Ve druhém trimestru jsem chodila po horách, ve třetím plavala, měsíc před porodem jsem tancovala na koncertě a dva dny před porodem (= dva dny po termínu) jsem ještě stihla čajovat v lese. 

 18. Překonala jsem strach z odběrů krve. 
  Počítám-li odběry na cukrovkovém testu každý zvlášť, brali mi letos krev celkem sedmkrát. Z dřívějška si pamatuju odběry pouze dva.

 19. Rodila jsem. 
  O porodu jsem si, na rozdíl od těhotenství, nemyslela nic. A nijak zvlášť jsem se ho nebála ani když jsem na tuty věděla, že mě čeká. Nervózní jsem byla až chvilku před termínem, děsilo mě však spíš všechno okolo, než samotný porod. Byl to tak krásný zážitek, že se snad k němu ještě budu muset na blogu vrátit. Každé pondělí na něj s radostí vzpomínám. (Dnes je to už 12 týdnů!)

 20. Narodilo se mi miminko.
  Co si budeme povídat, bez miminka bylo všechno jednodušší, ale ten jeho úsměv mi stojí za všechnu námahu a všechny nervy!

Letošní rok nepřinesl žádné daleké cestování ani sportovní rekordy jako roky předchozí a covid za to vůbec nemůže. Nebýt něj, chodila bych teď plavat a na jaře bych se asi hodně válela v čajovně, jinak by bylo všechno stejné. Rok 2020 byl prostě jiný, speciální, těhotenský, miminkovský... a pro mne to bude navždy nejkrásnější rok ze všech! :) 

Zkuste i vy najít na letošním roce co nejvíce pozitivních věcí a sepište je do článku jako já, Teri Glint nebo Rea.

Kája 

Komentáře

 1. Rok to byl určitě náročný, hlavně co se covidu týče a ty jsi ho měla ještě náročnější tím, že jsi byla těhotná. Zvládla jsi to ale bravurně :)
  Pro mě byl tento rok také hodně důležitý a zlomový. Ohledně blogu - Blog.cz skončil, tak jsem se přemístila na blogger. Z osobního života - povedlo se mi zorganizovat maturitní ples, udělala jsem maturitu, dostala jsem se na vysněnou vysokou, poprvé byla na táboře ne jako koňák, ale jako vedoucí oddílu, navštívila jsem nová místa, měla po maturitě zase čas na čtení <3, pravidelně kreslím a znovu pravidelně hraji na klavír. I když byl covid, událo se toho hodně. Nesmíme zapomínat na to pozitivní, co se nám v tomto roce stalo :)
  Leník

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konec blog.cz mě zasáhl, i když už na něm delší dobu nefunguju. Je fajn, že ses s tím rychle poprala. :)
   Maturita je větší zlom, než by se mohlo zdát. Já jsem po ní byla rok dost špatná, jak se mi narušil zažitý režim. Držím palce, aby se ti na vysoké dařilo. Není to nic moc, když je to po internetu, co? :-/
   Tak ať ti to hraje. ;)

   Vymazat
  2. Moc děkuji :) přesně, je to úplně něco jiného. Celý den u počítače, pak z toho člověka akorát bolí hlava :(
   Leník

   Vymazat
 2. Těšila jsem se na tvůj článek a je super :) Přidávám ho ke svému!

  OdpovědětVymazat
 3. Jo, to je velice dobrý nápad. Taky bych si mohla sepsat 20 pozitivních věcí roku 2020. Určitě se nějaká najdou. Ale asi to zveřejním až po Vánocích. To bude tak akorát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přemýšlela jsem, jestli článek zvěřejňovat teď nebo až na konci roku, nakonec jsem se rozhodla pohotově reagovat na Terezu. Závěrečný článek pak chytnu trochu jinak. Po Vánocích snad budou lidi o něco veselejší, teď jsou zdeptaní, je třeba zachmuřený svět trochu rozzářit.
   Přijdu se k tobě na konci roku podívat. ;)

   Vymazat
 4. No vida, v těch prvních houslích jsme kolegyně! :-) Zkoušky jsme sice taky měli tak tři, ale snad se to časem zase rozjede. Díky každopádně za krásně pozitivní článek :-) Takových je teď potřeba jako sůl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve druhých jsem strávila tooolik let, už to chtělo změnu. :)
   Tak jo, držím pěsti, kolegyně.

   Vymazat
 5. Přeji Ti, abys na konci roku 2021 měla možnost napsat ne 20, ale rovnou 40 krásných věcí, které Tě v roce 2021 potkaly :)

  OdpovědětVymazat
 6. Pozerám, že si ďalšia ktorej rok 2020 priniesol do života nového malého človiečika <3 Ja tomu ani po pol roku akosi nedokážem uveriť :-) Inak, krásne napísané, máš môj obdiv, VŠ a bábätko dokopy, ja som rada za dni, keď sa stihnem pri ňom najesť :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S jídlem jsem měla problém na začátku. Byla to priorita č. 1, jakmile se mi podaří miminko na chvilku odložit nebo se mu věnuje někdo jiný. Nějak po měsíci se to srovnalo. :)
   Ať se ti daří. :)

   Vymazat

Okomentovat

Všem děkuji za komentáře. Nebojte se rozepsat.